Co założyć na wieczór kawalerski?
Imprezy,  Moda

Co założyć na wieczór kawalerski?

Co założyć na wieczór kawalerski? W dzisiejszych czasach mężczyźni przywiązują do swojego wyglądu ogromną wagę. Nic więc dziwnego, że chcą wyglądać dobrze i modnie w każdej sytuacji. Wielu z nich nie wie jednak, co założyć na wieczór kawalerski. Podpowiadamy, jak dobrać stylizację do charakteru imprezy.

Noc w klubie

Tradycyjnie wieczór kawalerski panowie spędzają w klubach. Tam zazwyczaj nie obowiązuje żaden szczególny strój, chyba że wymaga tego regulamin danego miejsca. Załóżmy jednak, że nie wybieramy się do żadnego, ekskluzywnego klubu. Co wtedy powinniśmy na siebie założyć? Przede wszystkim postawmy na wygodny, lecz wyjściowy strój. Nie ma potrzeby zakładania garnituru, lecz lekka koszula sprawdzi się doskonale. Jeśli wieczór kawalerski odbywa się latem, możemy postawić na koszulki typu polo. Unikajmy tradycyjnych, codziennych t-shirtów. Nie prezentują się one dobrze w klubowych wnętrzach. Bez względu na porę roku powinniśmy jednak postawić na długie spodnie. Nie musimy się obawiać, że będzie nam za ciepło – w klubach zwykle działa klimatyzacja. Oczywiście możemy wybrać dla siebie szorty, pod warunkiem, że mamy w szafie ich elegancki model. Impreza w klubie nie wymaga od nas dużej elegancji. Niemniej jednak nie wypada również ubrać przysłowiowego “byle czego”. 

Impreza tematyczna

Co założyć na wieczór kawalerski?

Wieczór kawalerski możemy zorganizować na przykład w formie imprezy tematycznej. Pamiętajmy, że obowiązują na niej odpowiednie stroje, które wpiszą się w temat przewodni. Dobór stylizacji nie jest w tym przypadku łatwy. O ile impreza w stylu lat 90. nie sprawia jeszcze takich problemów, to impreza typu bal przebierańców może być już nieco kłopotliwa. Gdzie szukać strojów na imprezę tematyczną? Przede wszystkim możemy zrobić mały przegląd swojej szafy. Być może niektóre modele koszul czy spodni dałoby się przerobić? Możemy to zlecić na przykład dobrej krawcowej. Innym rozwiązaniem jest odwiedzenie sklepów z odzieżą używaną. To właśnie tam możemy znaleźć różnego typu perełki. Niemniej jednak pamiętajmy, że poszukiwania wymagają dużej ilości poświęconego czasu wolnego. Ciekawych strojów możemy również poszukać w internecie.

Impreza w ogrodzie

Letnie wieczory kawalerskie często odbywają się w ogrodzie. Jest to wygodne i bardzo tanie rozwiązanie. Zazwyczaj przygotowujemy wtedy dania z grilla, gramy w piłkę czy po prostu, słuchamy muzyki. Tego typu aktywności nie wymagają specjalnego stroju, niemniej jednak nie zapominajmy, że wciąż uczestniczymy w wieczorze kawalerskim. Dlatego też nie wybierajmy na tę okazję dresu lub innego, typowo sportowego stroju. O wiele lepszym wyborem będzie po prostu luźna koszulka i szorty. Jeśli dodatkowo będziemy na przykład grać w piłkę czy w koszykówkę, weźmy ze sobą ubrana sportowe, na przebranie. Warto również zaopatrzyć się w lekką bluzę lub koszulkę z długim rękawem. Raz, że wieczory pod koniec lata bywają chłodne. Dwa, że komary lubią atakować właśnie nocą, szczególnie na zazielenionych, wilgotnych terenach. 

Wyjazd weekendowy

Strój na wyjazd weekendowy w dużej mierze zależy od tego, w jakie dokładnie miejsce chcemy się udać. Inaczej bowiem ubierzemy się nad morzem, inaczej w górach. Niemniej jednak nie możemy zapomnieć, aby wziąć ze sobą po prostu wystarczającą ilość odzieży. Co więcej, przed wyjazdem dokładnie zapoznajmy się z planem wycieczki. Może się okazać, że w międzyczasie planujemy wyskoczyć do jakiegoś klubu. Wtedy też przyda nam się coś nieco bardziej eleganckiego. Przy braku sprecyzowanych planów możemy po prostu wziąć ciemne, długie spodnie i sportową koszulę do torby. Warto również mieć strój sportowy, gdybyśmy na przykład chcieli pochodzić po górach. 

Wieczór kawalerski w garniturze?

Na wieczór kawalerski zwykle ubieramy się nieco luźniej. Rzeczywiście, możemy postawić na trochę elegancji, jednak zazwyczaj nie przeważa ona w naszej stylizacji. Czy więc powinniśmy w ogóle rozważać założenie garnituru na wieczór kawalerski? Jak najbardziej, lecz tylko w określonych przypadkach. Kiedy dokładnie? Otóż garnitur przyda nam się, jeśli wybieramy się do ekskluzywnego klubu. Niektóre z nich nie akceptują bowiem innego stroju, niż ten najbardziej elegancki. Zanim skompletujemy garderobę, sprawdźmy regulamin miejsca, do którego się udajemy. Być może akceptowana jest tam jedynie biała koszula bądź konieczne jest założenie marynarki. Wszystko zależy więc od specyfiki konkretnego miejsca. Co w sytuacji, gdy nie dostosujemy się do regulaminu? Zazwyczaj po prostu nie zostaniemy wpuszczeni do środka. Stąd też warto skrupulatnie przygotować swój strój na wyjście do ekskluzywnego klubu dla mężczyzn.

Wybór stylizacji na wieczór kawalerski spędza niektórym mężczyznom sen z powiek. Dotyczy to przede wszystkim tych, którzy na co dzień bardzo dbają o swój wygląd. Nie zapominajmy, że to, co na siebie założymy, w głównej mierze zależy od tego, jak spędzimy wieczór kawalerski. Inny strój obowiązuje podczas luźnej, domowej imprezy, inny zaś w ekskluzywnym klubie. Zawsze więc musimy dopasować stylizację do charakteru całej imprezy. Jeśli mamy z tym problem, zapytajmy innych uczestników przyjęcia, co zamierzają ubrać.