Ile zarabia lombard?
Usługi

Ile zarabia lombard?

Ile zarabia lombard? Założenie lombardu jest ciekawym pomysłem na biznes, który może się opłacić. Coraz więcej osób jest w trudnej sytuacji finansowej, co zmusza je do zastawienia swoich cennych przedmiotów w lombardzie. Miejsce to jednak zupełnie odbiega od tego ukazywanego w znanym serialu telewizyjnym. Czy warto prowadzić taki biznes i ile w ogóle można na nim zarobić?

Kto może otworzyć takie miejsce jak lombard?

Lombard może prowadzić praktycznie każda osoba prowadząca działalność gospodarczą. Do rozpoczęcia takiego biznesu przyda nam się jednak odpowiednia wiedza, przedsiębiorczość i umiejętność negocjacji. Niestety lombardy cieszą się niezbyt pozytywną opinią wśród wielu osób. Jest to spowodowane tym, że skupują przedmioty po niskich cenach od ludzi w potrzebie. Należy jednak pamiętać, że utrzymanie lombardu kosztuje a jego właściciel musi zarobić na kupowanych przedmiotach czy zastawach. Jeśli chcemy otworzyć takie miejsce w swoim mieście, powinniśmy znać podstawy rzeczoznawstwa. Oczywiście można sprawdzać wartość pewnych rzeczy przy pomocy internetu, jednak nie w każdym przypadku jest to możliwe.

Ile można zarobić na prowadzeniu lombardu?

Ile zarabia lombard?Na możliwe zarobki wpływa parę istotnych kwestii. Przede wszystkim bardzo istotna jest lokalizacja lombardu. Do naszej placówki musi być dogodny dojazd, dobrze, jeśli otworzymy lombard na często uczęszczanej ulicy. Inną ważną kwestią jest nasz pomysł, jaki mamy na prowadzenie takiego biznesu. Musimy także pamiętać o ustaleniu przedmiotów, jakie chcemy skupywać. Jeśli lombard zajmuje się skupem telefonów komórkowych wówczas na jednej transakcji może zarobić kilkadziesiąt złotych. W przypadku kiedy skupuje komputery i laptopy, zysk może wynieść paręset złotych. W przypadku kiedy postawimy na skup samochodów, zysk może być znacznie wyższy. Wtedy możemy liczyć na zysk wynoszący nawet parę tysięcy złotych. Co ważne, opłaca się również skupować od klientów biżuterię, zwłaszcza złotą i srebrną, zegarki czy sprzęty AGD. Niekiedy takie firmy zajmują się również udzielaniem pożyczek pod zastaw mieszkań czy działek. W takim przypadku lombard może zarobić znaczną sumę pieniędzy. Musimy pamiętać jednak o tym, że otwierając taką firmę na początku nie będziemy zarabiać. Zaczynamy poprzez udzielanie pożyczek, a więc nie dostajemy żadnych pieniędzy. Nie wiemy również, które z nich zostaną spłacane, a ile przedmiotów będzie musiało trafić na sprzedaż. Produkty wystawione do sprzedaży mogą nie zostać od razu zakupione, zysk jest więc kwestią czasu.

Kto najchętniej korzysta z usług lombardu?

Zazwyczaj są to osoby, które potrzebują gotówki od zaraz. Spłacają one pożyczkę na czas i odzyskują swoje przedmioty. Przeważnie są to więc klienci, którzy potrzebują gotówki na nieprzewidziany wydatek, a nie są w stanie jej inaczej uzyskać. Istnieją także przypadki, kiedy do lombardu przychodzą osoby w bardzo trudnej sytuacji finansowej, na skraju bankructwa. Tacy klienci zastawiają wszystkie posiadane przez siebie przedmioty, przy czym nie przestrzegają terminu spłaty. Niekiedy jednak negocjują z pracownikiem lombardu i udaje im się po jakimś czasie je odzyskać. Często jednak takie osoby znowu trafiają do lombardu, chcąc otrzymać potrzebną gotówkę.

Jakie są wady oraz zalety prowadzenia lombardu?

Przed otwarciem lombardu zapoznajmy się bliżej z tym biznesem, poznając jego zalety oraz wady. Ułatwią nam one podjęcie ostatecznej decyzji. Do plusów takiego miejsca można przede wszystkim zaliczyć łatwość prowadzenia takiego biznesu. O ile, zapewnimy sobie świetną lokalizację i zainwestujemy w skuteczną reklamę, mamy duże szansę, że nasz lombard przyniesie oczekiwane zyski. Inną zaletą jest stały kontakt z ludźmi, a rozpocząć ten biznes można dosyć łatwo. Aby otworzyć lombard nie trzeba mieć żadnego specjalnego wykształcenia. Niestety, jak i każdy interes, i ten ma pewne minusy. Po pierwsze klienci bardzo często przynoszą podrobione rzeczy, które powinny być szybko wykryte. W innym razie zakupimy produkt bezwartościowy albo po wartości mniejszej, aniżeli zapłacone klientowi pieniądze. Po drugie niekiedy zdarza się, że do lombardu przychodzą osoby, które chcą sprzedać produkty pochodzące z kradzieży. To również pracownik lombardu powinien wykryć, chociaż czasem jest to niemożliwe. W innym razie klient może nam nie zwrócić zastawu, a policja zajmie dany przedmiot. W tej sytuacji lombard jest stratny.

O czym należy pamiętać otwierając lombard?

Aby móc rozpocząć taką działalność, musimy przede wszystkim przygotować gotówkę, aby mieć z czego pożyczać. W przypadku kiedy klient nie spłaci długu w danym terminie, jego zastawiony przedmiot przepada i staje się własnością lombardu. Rzeczy możemy sprzedawać nie tylko w lombardzie, ale również na aukcjach internetowych, co jest znakomitym rozwiązaniem. W ten sposób trafiamy do szerokiego grona odbiorców. Lokal musi być również odpowiednio zabezpieczony, gdyż będziemy w nim przechowywać czasem bardzo wartościowe przedmioty. Dobrze, jeśli na samym początku będziemy funkcjonować samemu, wówczas zaoszczędzimy pieniądze na pracownika.