Czym różni się pościel hotelowa od domowej?
Wnętrze

Czym różni się pościel hotelowa od domowej?

Czym różni się pościel hotelowa od domowej? Nocleg w hotelu zawsze wiąże się z komfortem na bardzo wysokim poziomie. Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie będzie łóżko oraz pościel – poszwa, poszewka na poduszki i prześcieradło muszą wyróżniać się odpowiednio wysoką trwałością oraz jakością. Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy pościelą domową, której używamy na co dzień oraz hotelową przeznaczoną do pensjonatów, hoteli oraz wielu innych obiektów o przeznaczeniu noclegowym? Na to oraz wiele innych pytań udzielamy odpowiedzi w niniejszym artykule. 

Różnica jest w gramaturze tkaniny 

Jedną z najważniejszych różnic, jaką można zaobserwować pomiędzy pościelą hotelową oraz domową, jest zupełnie inna gramatura obu tych produktów. Warto wiedzieć, iż pościel hotelowa posiada o wiele lepszą gramaturę od pościeli z przeznaczeniem do wykorzystania w domu. Pościel hotelowa powinna mieć gramaturę od 155 do 160 g na każdy metr kwadratowy. Oprócz wysokiej trwałości i masywności, musi ona również charakteryzować się odpowiednią przyjemnością w dotyku. Na tę kwestię ogromny nacisk kładzie bardzo wielu gości odwiedzających hotele i pensjonaty. Zwykła pościel domowa, jakiej używamy zazwyczaj, w większości przypadków posiada gramaturę w wysokości 125 g na każdy metr kwadratowy.  

Z jakiego materiału robi się pościel hotelową? 

Czym różni się pościel hotelowa od domowej?W przypadku rodzaju tkaniny, jakiego używa się do produkcji pościel hotelowej, to warto wiedzieć, iż z reguły szyje się ją z wysokogatunkowej bawełny. Taka bawełna poddawana jest rozmaitym, innowacyjnym procesom czesania oraz merceryzowania, którym zawdzięcza tak wysoką jakość. W ten sposób bawełna charakteryzuje się doskonałą przepuszczalnością powietrza. Ponadto, nie kurczy się oraz nie rwie. Bardzo dobrym, a jednocześnie ekonomicznym rozwiązaniem są także tekstylia wyprodukowane z tak zwanego policottonu. Jest to materiał, który wyróżnia się tym, iż jest odporny na blaknięcie i gniecenie się. Hotele oraz pensjonaty, które starają się zapewnić swoim klientom jak najwyższy standard oferowanych usług, inwestują w luksusową pościel wykonaną z modalu bądź bawełniano-jedwabną. Taka pościel hotelowa wykonana z bawełny i jedwabiu gwarantuje, iż będzie nas ogrzewać zimą, a latem dostarczy nam niezbędnej ochłody. 

Pościel domowa produkowana jest w większości przypadków także z bawełny bądź specjalnych włókien bawełniano-poliestrowych. Wyróżniają się one jednak gorszymi parametrami. Mają również rzadszy splot niż pościel hotelowa. Z powyższych względów, w większości przypadków pościel domowa ma o wiele krótszą żywotność oraz o wiele szybciej traci swój elegancki, ponadczasowy wygląd. W przypadku pościeli dedykowanych dzieciom często do ich produkcji używana jest ciepła flanela, która doskonale sprawdza się w trakcie zimnych nocy. 

Pościel hotelowa, czyli o wiele lepsza wytrzymałość

Wszyscy producenci pościeli hotelowych kładą ogromny nacisk na to, aby oferowane przez nich pościele były jak najwyższej jakości. Mowa tutaj oczywiście o trwałości oraz odporności na pranie nawet w bardzo wysokich temperaturach (nawet w 95 stopniach Celsjusza). Pościel hotelowa powinna być również odporna na maglowanie, suszenie oraz wywabianie. Pościel hotelowa jest rodzajem produktu przemysłowego, który w doskonały sposób znosi czyszczenie za pomocą silnych środków oraz konserwację. Pościel domowa z pewnością by tego nie przetrwała. 

Pościel hotelowa zazwyczaj jest zamykana na tak zwaną kopertę i zakładkę. Takie rozwiązanie posiada całą masę atutów. Chodzi tutaj o to, iż w bardzo szybkim tempie można ją ściągnąć bądź nałożyć na poduszki i kołdrę. Bez żadnych komplikacji można ją także wyprasować bez konieczności uważania na napy, zamek czy guziki. Dzięki temu, iż w pościeli hotelowej nie ma jakichkolwiek części łączących, to ryzyko urwania, nadszarpnięcia takiej pościeli zostaje ograniczone do absolutnego minimum. W ten sposób nie będziemy nigdy musieli przejmować się koniecznością przeprowadzenia naprawy zakupionych poszewek. Pościel domowa z reguły zapinana jest za pomocą suwaka krytego bądź przy użyciu tradycyjnych guzików, dlatego ryzyko jej uszkodzenia jest o wiele większe. 

Różnice tkwią także w kolorach 

Zwyczajna pościel przeznaczona do użytku domowego występuje w sklepach w bardzo wielu rodzajach kolorystycznych oraz wzorach w zależności od tego, jakie są preferencje jej użytkowników. W przypadku właścicieli hoteli, to zazwyczaj zależy im na zakupie pościeli hotelowej, która będzie w jasnych barwach. Największą popularnością cieszy się biel, która kojarzy się zawsze ze świeżością i czystością. Pościel hotelowa ma zatem jednocześnie tę cechę, iż widać na niej wszystkie plamy oraz zabrudzenia. Gdy śpimy na śnieżnobiałej pościeli w hotelu, mamy pewność, iż jest ona w 100% czysta. Drugim czynnikiem decydującym o popularności koloru białego jest uniwersalność oraz neutralność, którą doceniają klienci takich przybytków. Kupując pościel hotelową do swojego pensjonatu lub hotelu, należy pamiętać o tym, aby była ona jak najwyższej jakości. Wszyscy odwiedzający nasz obiekt klienci na pewno to docenią.