Kurs nurkowania w Szczecinie
Edukacja,  Hobby

Kurs nurkowania w Szczecinie

Kurs nurkowania w Szczecinie – ukończyłeś wstępne szkolenie ze Szczecin Dive Course, wiesz czego chcesz i jesteś gotowy, aby przejść dalej. Eksploruj głęboki ocean, odwiedzaj zatopione obiekty, opanuj pływalność i naucz się używać aparatu podwodnego zamiast latarki. Musisz nawigować pod wodą z większą pewnością, rozpoznawać potencjalne zagrożenia i radzić sobie z nimi. Doskonal swoje umiejętności – czekają na Ciebie nowe przygody.

Zaawansowany kurs nurkowania w Szczecinie

Jesteś już certyfikowanym płetwonurkiem i wykonałeś wiele nurkowań, doświadczyłeś dreszczyku emocji związanego z kontaktem z niesamowitym podwodnym światem. Ale wiesz, że jest coś więcej. Nasi instruktorzy kursu nurkowania w Szczecinie pomogą Ci odkryć nowe terytoria i udoskonalić Twoje umiejętności nurkowe. Ucząc się u nas nabierzesz większej pewności siebie i będziesz miał okazję zobaczyć najciekawsze zakątki podwodnego świata.

Zaawansowane szkolenie https://ykp.szczecin.pl/szkolka/wprowadza Cię w nurkowanie w różnych warunkach. Powszechnie wykonywane są następujące nurkowania: głębinowe, podwodne, wraki, identyfikacja ryb, nurkowanie z łodzi, nurkowanie w dryfie, poszukiwanie itp. Cała teoria i praktyka odbywa się na pokładzie statku na morzu, bez lekcji i testów. Tylko morze, słońce, zabawa i nowo odkryta radość.

Fotograf podwodny (zawodowy)

Fotografia podwodna to cała sztuka, ogromny świat pełen kolorowych realiów i niesamowite uczucie cieszenia się pięknymi zdjęciami w rodzinnym albumie fotograficznym. Weź udział w szkoleniu cyfrowego fotografa podwodnego i opanuj sztukę w 100% Technologia cyfrowa rozwinęła się tak szybko, że dziś możliwe jest robienie wysokiej jakości zdjęć nie tylko na lądzie, ale także w głębokiej wodzie. Jednak tylko ręce profesjonalistów mogą stworzyć prawdziwe arcydzieło sztuki fotograficznej, więc to coś nie może obejść się bez dobrych szkół.

Szkoła nurkowania zaprasza na kurs nurkowania z zakresu fotografii podwodnej w Szczecinie i naukę korzystania z nowoczesnych technologii cyfrowych pod wodą. Dzięki doświadczeniu i profesjonalizmowi naszych lektorów kursanci będą mogli zapoznać się z najnowszymi technikami wykorzystywanymi do tworzenia wysokiej jakości fotografii podwodnej.

Plan lekcji nurkowania w Szczecinie – fotografia podwodna

Podczas szkolenia przekażemy Ci wyjątkowe podejście do fotografii podwodnej. Po opanowaniu procedur kursowych będziesz w stanie nawigować w każdej sytuacji pod wodą, szybko konfigurując i przełączając swój sprzęt w żądany tryb. Twórz unikalne zdjęcia, aby później udostępniać je znajomym i osobom o podobnych poglądach.

Poznaj różnicę między fotografią lądową a podwodną:

 • Załamanie światła lub jego brak.
 • Kontrast kolorów zmniejsza się wraz ze wzrostem głębi.
 • Dowiedz się, jak prawidłowo przygotować sprzęt do fotografii nurkowej.
 • Opanuj umiejętności pływalności podczas robienia zdjęć.

Ponadto wszyscy uczestnicy szczecińskiego (zaawansowanego) kursu nurkowania dowiedzą się bez wyjątku, jak wykorzystać nowoczesną technologię komputerową do poprawy jakości i obróbki zdjęć podwodnych. Aby nauczyć się podstaw fotografii podwodnej, musisz mieć co najmniej stopień Open Water Diver i być w dobrym stanie fizycznym.

Podczas kursu dowiesz się:

 • Umiejętnie dobierać i posługiwać się nowoczesnym sprzętem do fotografii cyfrowej.
 • Edytuj dowolne zdjęcie.
 • Poznaj podstawowe zasady osiągania wysokich wyników.
 • Zdobądź prawo do dalszego szkolenia, aby osiągnąć najważniejszy dla każdego nurka tytuł – Master Dive.

Specjalizacja w nocnym nurkowaniu

Kurs nurkowania w Szczecinie
Kurs nurkowania w Szczecinie

Opanowanie nurkowania nocnego oznacza patrzenie na podwodny świat świeżym okiem. Weź lekcje nurkowania w Szczecinie i naucz się wszystkich sztuczek. Nurkowanie to całe życie, podczas którego człowiek w każdej chwili uczy się czegoś nowego i nieznanego. Zanurzony w wodzie ze sprzętem do nurkowania, nie mogę zapomnieć niesamowitego uczucia uwolnienia się od codzienności i uświadomienia sobie po raz pierwszy wielkości głębin oceanu, w których człowiek jest tylko ziarnem piasku.

Doświadczeni nurkowie twierdzą, że nie ma nic lepszego niż moment, w którym wkładasz piankę, sprawdzasz sprzęt i masz zamiar rozpocząć następne nurkowanie. Tylko jedno – nurkowanie pod osłoną nocy. Niepowtarzalna atmosfera, nowe doznania i szansa zobaczenia tego, czego nie da się zobaczyć za dnia. Aby jednak nauczyć się poruszać pod wodą bez widoczności, trzeba się odpowiednio przygotować.

Wynik nauki:

 • Nauczysz się oznaczać punkty wejścia do wody w nocy.
 • Nurkowanie nocne stanie się przyjemniejsze i bezpieczniejsze, gdy nauczysz się techniki korzystania z latarki w celu poprawy widoczności pod wodą w warunkach słabej widoczności.
 • Znalezienie wybrzeża lub statków w ciemności nie będzie już dla ciebie trudne.
 • Dowiedz się, co zrobić, jeśli twój partner nagle zniknie z pola widzenia.
 • Zrozumiesz, że niedziałające światło jest oczywiście problemem, ale można go również rozwiązać.
 • Otrzymasz szczegółowe instrukcje dotyczące doboru sprzętu do nurkowania nocnego, aby w pełni zabezpieczyć się przed działaniem siły wyższej.
 • Nauczysz się w praktyce czym jest nurkowanie nocne, opanujesz podstawowe techniki nurkowania w ciemnych i błotnistych wodach oraz zrozumiesz różnicę pomiędzy tymi dwoma pojęciami.

Aby zakwalifikować się do programu, musisz być sprawny fizycznie i spełniać minimalne uprawnienia Open Water Diver. Dive School zaprasza do zdobycia najważniejszej wiedzy i umiejętności nurkowych we wszystkich dostępnych programach szkoleniowych. Po każdym kursie nurkowym w Szczecinie otrzymasz certyfikat uprawniający do przejścia na kolejny poziom.

YACHT KLUB POLSKI SZCZECIN
Przestrzenna 11
70-800 Szczecin
601938289
www.ykp.szczecin.pl