Smartfon Samsung Galaxy S20
Technologia

Smartfon Samsung Galaxy S20

Smartfon Samsung Galaxy S20 – w obecnych czasach technologia wciąż i wciąż drożeje. Składa się na to wiele czynników, lecz jednym z głównych są coraz większe możliwości, jakie jej specyficzne produkty mogą zaoferować. Spójrzmy na przykład zegarków. Kiedyś potrafiły one jedynie odmierzać czas, dziś jednak, w erze smartwatchy, możemy za ich pomocą sprawdzić pogodę, wiadomości czy też odtwarzać muzykę. Stąd też wiele urządzeń spotkało się z przykrym zjawiskiem, jakim jest stanie się po prostu zbędnym.

Telefony komórkowe bowiem szczególnie przejęły funkcje wielu dotychczas niezbędnych produktów jak odtwarzacze MP3, notatniki, kalkulatory i wiele więcej. Decydując się więc na zakup nowego smartfona zaoszczędzone mieć nierzadko musimy ogromne kwoty, które starczyłyby nawet na nie najgorsze auto. Ukazana sytuacja dotyczy głównie flagowców, które swoją świetną specyfikacją oraz wysoką jakością wykonania potrafią uszczuplić nasze portfele. Z drugiej jednak strony dziś mamy dostęp do setek tańszych alternatyw. Jakie jednak warto wybierać, by nie okazało się, że kupiliśmy nieprzydatny złom?

Telefony do kilkuset złotych – czy mają sens?

Smartfon Samsung Galaxy S20Wiele osób decyduje się na zakup tanich telefonów komórkowych, których cena nie przekracza najczęściej tysiąca złotych. Ma to swoje plusy, gdyż dzięki takiemu zabiegowi jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić, a w zamian zyskać całkiem przyzwoite urządzenie. Xiaomi jest liderem rynku smartfonów budżetowych. Udało im się połączyć dobrą jakość wydawanych produktów wraz z ich niską ceną. Jak więc może być inny przepis na sukces, nie tylko w dziedzinie urządzeń mobilnych? Jak się jednak okazuje, nie do końca jest tak kolorowo. Tanie telefony komórkowe posiadają wiele wad, jak chociażby często występujące problemy techniczne. Ich komponenty bowiem nie należą do tych najwyższej jakości, stąd istnieje ryzyko ich awarii. Co więcej, spodziewać się możemy także wszelakich problemów dotyczących wydajności urządzenia po dłuższym czasie. Jest to spowodowane zastosowaniem budżetowych procesorów oraz krótkim czasem aktualizacji, który nie przekracza najczęściej dwóch lat. Dla wielu osób ważnym aspektem nowo nabytego telefonu komórkowego są jego możliwości fotograficzne. W budżetowcach jednak nie ma co się spodziewać cudów, gdyż mimo świetnie brzmiącej specyfikacji aparatów, jakość wykonywanych przez nie zdjęć nierzadko bywa po prostu mierna, szczególnie w warunkach ograniczonego dostępu do światła. Sytuacja taka następuje przykładowo w nocy, gdzie brak specjalnego trybu odciska swoje piętno. Jak więc smartfony warto kupować, jeśli nie chcemy wydawać kilku tysięcy złotych? Samsung w tym wypadku znalazł dwa rozwiązania, jakimi są tańsze, ubiegłoroczne flagowce oraz telefony w wersji fanowskiej Czym są i dlaczego warto je rozważyć podczas zakupu?

Starsze flagowce nadal na topie

Większość z nas zaznajomiona jest z flagową serią Samsunga S20, która wyszła na rynek już ponad rok temu. Mogliśmy usłyszeć o takich modelach, jak Samsung Galaxy S20 w wersjach + czy też Ultra. Posiadały one topową specyfikację, zarazem jednak także “topową” cenę. Obecnie jednak mamy 2021 rok, a wraz z nim nadeszła kolejna seria telefonów komórkowych od koreańskiego giganta. Stąd też doszło do potanienia ubiegłorocznej technologii, dzięki czemu stała się ona bardziej dostępna dla powszechnych konsumentów. Ceny bowiem smartfonów spadają nawet o 50%, stąd możemy zyskać w niewielkich pieniądzach po prostu świetny telefon. Czy będzie on lepszy od średniaków Xiaomi, Oppo i innych chińskich firm? Odpowiedź na to jest jednoznaczna i brzmi “tak”! Warto jednak wspomnieć o drugiej, jeszcze tańszej alternatywie, jakim byłą fanowska edycja Samsunga Galaxy S20, która otrzymała przydomek FE. O niej więcej informacji znajduje się poniżej.

Jeśli chcemy mieć flagowca, ale nie przepłacić

Samsung Galaxy S20 FE odznacza się bardzo podobną specyfikacją do swojego poprzednika z małymi ulepszeniami oraz różnicami. Zaczynając od serca urządzenia, jakim jest procesor Qualcomm Snapdragon 865 możemy spodziewać się jeszcze lepszych wyników wydajnościowych niżeli mając Exynosa 990 zastosowanego w całej serii S20. w połączeniu z ekranem Super AMOLED 2X o częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz zyskujemy niezapomniane doświadczenia podczas oglądania filmów czy też użytku wymagających aplikacji. Czym cechują się natomiast aparaty Samsunga Galaxy S20 FE? Do dyspozycji mamy 4 moduły, trzy tylne oraz jeden przedni. Prócz świetnych rozdzielczości odznaczają się one przede wszystkim dobrze zoptymalizowanym i dopracowanym oprogramowaniem, które w dużej mierze odpowiada za jakość końcowego produktu, jakim jest zdjęcie. Oczywiście, Samsung zapewnił także w urządzeniu dostęp do innowacji, jaką jest sieć 5G. Tym samym już dziś w niektórych polskich miastach uzyskiwać możemy bardzo szybkie połączenie internetowe. Jeśli dodatkowo chcemy, by nasz smartfon wyróżniał się w tłumie białych i czarnych, możemy wybrać wersję obudowy w kolorze czerwonym. Cena Samsunga Galaxy S20 FE waha się w okolicach 3000 złotych, co jest atrakcyjną ofertą w porównaniu do innych telefonów, często oferujących mniej.