Współczesne akcesoria do telefonów
Technologia

Współczesne akcesoria do telefonów

Współczesne akcesoria do telefonów – nowoczesne telefony komórkowe posiadają potężną moc obliczeniową, przez stają się urządzeniami nie tylko przenośnymi, ale również bardzo wszechstronnymi. Wciąż jednak ogranicza je mocno rozmiar całej konstrukcji, w końcu każdy chce mieć telefon, który bez problemu zmieści się w kieszeni oraz dobrze leży w dłoni. Stąd też akcesoria do telefonów, zyskują na popularności, umożliwiając pewnego rodzaju rozszerzenie możliwości komórek. 

Etui i pokrowce

Najchętniej kupowanymi akcesoriami do telefonów są zdecydowanie etui i pokrowce. Ze względu na stosunkowo niską cenę oraz ogromny wybór, każdy znajdzie coś dla siebie. Mniejsze, wykonane z silikonu pokrowce chronią telefon przed zarysowaniem obudowy, jednocześnie mogą mu nadać zupełnie inny wygląd. Te, wykonane z grubszej warstwy tworzywa, chronią również przed odpryskami, powstającymi w czasie upadku urządzenia. Na rynku znaleźć można również case’y ochronne, których konstrukcja absorbuje siłę uderzenia, dzięki czemu, komórka staje się bardzo odporna. 

Zewnętrzne klawiatury

Klawiatury, to akcesoria do telefonów, które powstały wraz z popularyzacją smartfonów, jednak dopiero w ostatnich latach stały się przedmiotami bardzo pożądanymi. Wraz ze wzrostem możliwości komórek, zaczęto ich używać jako zamiennik laptopów. Fizyczna, zewnętrzna klawiatura umożliwia znacznie szybsze i wygodniejsze pisanie wiadomości czy maili. Podstawowe, łączące się przez Bluetooth klawiatury, można kupić już za kilkanaście złotych. Droższe modele, charakteryzują się jednak szeregiem usprawnień, takich jak lepiej wyczuwalny skok klawiszy, wodoodporność, dodatkowe złącza czy touchpad, który umożliwia nam wygodne nawigowanie, w niektórych aplikacjach. Warto jednak pamiętać, że są to urządzenia z własnym akumulatorem, stąd też trzeba je regularnie ładować. 

Szkło hartowane 

Dzięki popularyzacji technologii Gorilla Glass, ekrany telefonów stały się znacznie odporniejsze na zarysowania i pęknięcia. Mimo to, niezwykle popularnymi akcesoriami do telefonów, stały się szkła hartowane. Dobrej jakości produkt, jest niemal niewidoczny na ekranie naszego telefonu i nie ogranicza on działania dotyku. Chroni on dodatkowo ekran naszego telefonu, a łatwa wymiana sprawia, że nawet w wypadku konieczności wymiany szkła, możemy spokojnie zrobić to sami. Ochronne szkło, przyklejane jest do ekranu, za pomocą cienkiej warstwy, przezroczystego silikonu. 

Powerbank

Zewnętrzne źródła energii, to nie tylko akcesoria do telefonów, ale również do większości urządzeń mobilnych, takich jak głośniki czy czytniki książek elektronicznych. W zależności od naszego zapotrzebowania na energię, taki produkt może mieć od 2 do nawet 25 tys. mAh. Co umożliwia pełne naładowanie baterii telefonów ok. 7-krotnie. Powerbanki o mniejszej pojemności mają nieduże rozmiary. Na rynku znaleźć można również takie, które mają wymiary podobne do karty kredytowej, przez co mieszczą się w portfelu. Uniwersalność oraz niska cena, to bardzo duża zaleta tych urządzeń. Należy jednak pamiętać, że akumulatory, do długotrwałego, sprawnego działania, wymagają odpowiedniego traktowania. Dlatego też, nie należy ich wystawiać na skrajnie wysokie lub niskie temperatury, oraz należy unikać sytuacji, gdzie naładowany do 100% powerbank, cały czas podpięty jest do źródła zasilania. 

Głośniki Bluetooth

Współczesne akcesoria do telefonówGłośniki w telefonach mocno się rozwinęły. Nowe modele telefonu, często dysponują głośnikiem, który nie tylko oferuje dźwięk stereo, ale też generuje basy. Niestety, fizyczne ograniczenia sprawiają, że membrana takiego głośnika nie może być duża, przez co występuje charakterystyczne charczenie i drapanie, gdy puścimy bardzo głośno dźwięk. O ile przy rozmowie nie jest to bardzo odczuwalne, tak przy słuchaniu muzyki o bardzo wielu warstwach dźwiękowych, dość mocno jest to wyczuwalne. Zewnętrzne głośniki bluetooth, są urządzeniami mobilnymi, które bezprzewodowo łączą się z telefonem. Te akcesoria do telefonów występują w bardzo wielu rozmiarach, różnią się czasem działania na jednym ładowaniu oraz mocą. Droższe, większe modele, posiadają też system wielu membran, który świetnie separuje niskie tony od wysokich, lepiej generuje bas, oraz daje wrażenie dźwięku przestrzennego, co jest bardzo przydatne zwłaszcza, gdy oglądamy filmy.

Okulary VR

Mimo iż technologia wirtualnej rzeczywistości ma swoje korzenie jest w latach 80-tych, to jako akcesoria do telefonów, gogle VR to stosunkowo młode rozwiązanie. Zabawa z nimi, polega na pobraniu odpowiednich aplikacji na telefon (które wygenerują odrębne obrazy dla każdego oka), oraz włożenie telefonu do specjalnej kieszeni w okularach. Po założeniu gogli na głowę, zyskujemy obraz 3D, który pozwala nam na bardzo ciekawe doznania wizualne. Warto jednak dokładnie przeczytać opinie na temat urządzeń w internecie. Te droższe, często oferują nie tylko lepszą jakość wykonania, ale również bardziej zaawansowaną optykę, która daje lepsze wrażenie przestrzeni i odległości. Mnogość dostępnych gier i aplikacji sprawia, że okulary VR dostarczą nam wielu godzin rozrywki.