Gdzie można prowadzić warsztat samochodowy?
Motoryzacja,  Praca

Gdzie można prowadzić warsztat samochodowy?

Gdzie można prowadzić warsztat samochodowy? Mechanik samochodowy to zawód, który cieszy się dość dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród mężczyzn. Nie ma się temu co dziwić, gdyż naprawiając auta można całkiem sporo zarobić. Poza tym, to praca idealna dla miłośników motoryzacji. Zanim jednak zdecydujemy się założyć swój własny warsztat, musimy zdać sobie sprawę z tego, jakie warunki należy spełnić. Warto bowiem pamiętać, że nie każde miejsce nadaje się do prowadzenia tego typu działalności gospodarczej. 

Z czym wiąże się prowadzenie warsztatu samochodowego?

Jak już zaznaczono na wstępie, mechanik samochodowy jest zawodem, na który decyduje się wiele osób. Wbrew pozorom nie zawsze są to mężczyźni. Na prowadzenie warsztatu i naprawę samochodów decydują się nierzadko także przedstawicielki płci pięknej. Każdy, kto chce prowadzić swój własny warsztat samochodowy, musi wiedzieć z czym w zasadzie jest to związane. Otóż dobry warsztat samochodowy oferuje cały wachlarz usług związanych z szeroko pojętą naprawą samochodów. Przede wszystkim, w warsztacie samochodowym będziemy mogli liczyć na dokonanie przeglądu samochodu. Wówczas specjalista będzie mógł ocenić, czy poruszanie się pojazdem jest bezpieczne. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się wykonanie prac konserwacyjnych, a także poważniejszych napraw. Wiele zależy od tego, jak często sprawdzamy stan techniczny pojazdu. Najlepiej robić to dość często, aby uniknąć kosztownych napraw. Jeżeli jednak zajdzie taka konieczność, w warsztacie dokonamy niezbędnych napraw. To również miejsce, w którym będzie można polakierować auto, a także pomalować je. Wreszcie, w warsztacie samochodowym można będzie założyć opony lub dokonać ich wymiany. Doświadczony mechanik samochodowy pomoże również zainstalować niezbędne akcesoria w samochodzie. Wachlarz usług oferowanych przez warsztat samochodowy jest więc bardzo szeroki. Jeżeli zamierzamy założyć taki warsztat musimy więc być naprawdę profesjonalni. 

Zobacz również:

Jakie warunki musi spełniać miejsce, w którym znajdował się będzie warsztat samochodowy?

Warsztaty samochodowe nie mogą znajdować się w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Kwestie związane z tym, gdzie może znajdować się warsztat samochodowy regulowane są prawnie. Tak naprawdę jednak nie są to bardzo surowe przepisy. Warsztat samochodowy może znajdować się między innymi w przydomowym garażu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, z którego korzysta naprawdę wielu mechaników. Nie ma się temu co dziwić, gdyż mechanik oszczędza wówczas na kosztach wynajmu. Nie należy jednak zapominać o tym, że takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku niewielkich warsztatów. Jeżeli zależy nam na prowadzeniu dużego warsztatu, powinniśmy pomyśleć o wynajęciu jakiegoś lokalu. Przepisy BHP wymagają jednak, aby warsztat samochodowy spełniał odpowiednie normy. Warsztaty powinny więc posiadać wentylację, a także specjalne antypoślizgowe podkładki. Doskonale byłoby zadbać również o odpowiednie oświetlenie. W przeciwnym bowiem razie wykonywanie niezbędnych napraw czy konserwacji pojazdów może okazać się niemożliwe. 

Polecamy:

Co jeszcze należy wiedzieć nim założymy warsztat?

Gdzie można prowadzić warsztat samochodowy?Zanim zdecydujemy się na założenie warsztatu samochodowego, należy również zastanowić się nad formą opodatkowania. Dla niektórych osób dobrą opcją może być ryczałt. Dotyczy to przede wszystkim warsztatów znajdujących się w budynku, który należy do osoby płacącej podatki. Podatkowanie na zasadach ogólnych to opcja dla mechaników, którzy zamierzają zatrudniać pracowników. Należy również zastanowić się nad tym, w jaki sposób pozyskamy klientów. W miastach, a także na wsiach znajdziemy całkiem sporo warsztatów samochodowych. Z tego też względu, dobrze jest odpowiednio rozreklamować swoje usługi. Można postarać się między innymi o ulotki reklamowe. Warto również zdecydować się na reklamę w internecie, na przykład za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ponadto, koniecznie trzeba zadbać o uprzejmość oraz wyrozumiałość wobec swoich potencjalnych klientów. W przeciwnym razie możemy nie narzekać na nadmiar klientów. Należy liczyć się również z tym, że początki bywają dość trudne. Nie od razu zaczniemy zarabiać duże pieniądze. Istotne jest jednak to, aby jak najlepiej przykładać się do swoich obowiązków. Jedynie doświadczeni i profesjonalni mechanicy mogą liczyć na rzesze wiernych klientów. Im więcej czasu upłynie, tym większe będą nasze zarobki. Troska o pozytywne opinie i zadowolenie klientów to jedna z ważnych zasad prowadzenia biznesu. Należy także zastanowić się nad formą prowadzenia warsztatu. Zdecydowana większość osób decyduje się na prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Aby móc prowadzić warsztat, koniecznie trzeba zadbać o zarejestrowanie go w CEIDG. W przeciwnym razie prowadzenie działalności nie będzie możliwe. Należy także liczyć się z tym, że zakładanie warsztatu samochodowego wymaga odpowiednich nakładów finansowych. Zanim zaczniemy zarabiać trzeba liczyć się z całkiem sporym wydatkiem. Zakup niezbędnych urządzeń jest dość kosztowny. Czasami możliwe jest jednak uzyskanie dofinansowania na swoją działalność. 

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl