ile kosztuje kontener morski
Budownictwo,  Transport

Ile kosztuje kontener morski

Ile kosztuje kontener morski. Kontener morski jest to coraz częściej wymieniana opcja, aby na przykład mieć całkiem niskim kosztem biuro w kontenerze lub tani domek letniskowy. Kontenery morskie występują w wielu rozmiarach, na przykład jest kontener morski 20 oraz kontener 40 stopowy. Czyli nie dość, że mamy możliwość kupić kontener, to dodatkowo możemy kupić kontener lub kontenery o różnych gabarytach. Daje nam to możliwość projektowania konstrukcji o ciekawych oraz nowoczesnych kształtach. Ale warto omówić sobie ten temat od początku.

Ile kosztuje kontener morski?

kontener morski używaneZanim zaczniemy wymieniać zalety i ewentualne wady kontenerów morskich, czy chociażby porównywać je z innymi alternatywami, powinniśmy powiedzieć sobie oczywiście, ile taki kontener morski może nas kosztować. Na samym wstępie musimy powiedzieć, że sam kontener morski, nie jest rzeczą specjalnie drogą, ale musimy tutaj również pamiętać o tym, że kontener morski to nie jest tylko i wyłącznie cena za sam kontener, ponieważ kontener, który jest dość wielkogabarytowy, trzeba oczywiście przewieźć oraz odpowiednio rozładować I posadowić, co również może ze sobą generować duże koszty. Dlatego przestrzega się osoby, które szukają kontenerów morskich na zakup, aby nie szukały zbyt daleko od miejsca, w którym będzie stał ten kontener. Jeżeli na przykład kupimy kontener daleko od miejsca jego finalnego posadowienia, który jest relatywnie tańszy, niż na przykład kontener ze składowiska bliżej nas, to blisko miejsca naszego zamieszkania, ale jest oddalony on na przykład, o kilkaset kilometrów to sumarycznie możemy i tak zapłacić sporo więcej, ponieważ koszt transportu będzie naprawdę dość duży jedną z rzeczy, o których powinniśmy pamiętać, jest również to, że do miejsca, w którym chcemy kontener rozładować, musimy jakoś ten kontener dowieźć, najczęściej z użyciem ciągnika siodłowego lub ciężarówki. Nie zawsze jest to możliwe. Bardzo często musimy na przykład dostać pozwolenie na przejazd takiego ciężkiego sprzętu niektórymi drogami. Ogólnie rzecz biorąc. Kontener morski jest to wydatek od dwóch do 5000 zł, w zależności od tego, jakie ma gabaryty oraz w jakim jest stanie. Oczywiście kontenery mieszkalne lub kontenery budowlane mogą kosztować odpowiednio więcej.

kontener morski cenaJeżeli idziemy już w temat kosztowy, to warto wspomnieć o tym, że jeśli chcemy kupić na przykład dwa kontenery morskie 20 cena za nie, będzie większa niż za kontener 40 Cena to oczywiście nie wszystko. Czasem może się tak bowiem zdarzyć, że potrzebujemy mniejszych kontenerów, po to, aby na przykład w ciekawy sposób je połączyć. Przykładów różnego rodzaju aranżacji jest zdecydowanie bardzo dużo i można się nimi inspirować. Łączenie kontenerów jest to sprawa dość prosta i można przy odrobienie wiedzy jak to zrobić, wykonać taki proces samodzielnie. Dzięki temu, biuro z kontenerów morskich, może stać się własnością wielu osób.

Polecamy sprawdzić:

Czy zakup i transport kontenerów to są wszystkie koszty?

kontenery morskie cenaMusimy pamiętać, że zakupienie kontenera oraz jego transport, nie są to wszystkie koszty. Kontener musimy jeszcze dostosować do tego, aby się w nim dało wygodnie mieszkać, a on sam wyglądał estetycznie. Nie ma co ukrywać, że z zewnątrz kontener nie wygląda imponująco. W zasadzie jest to prostopadłościenny stalowy kloc i aby wyglądał estetycznie i wpasowywał się w otoczenie, konieczne jest wykończenie takiego kontenera. Zresztą wykończenie zewnętrzne jest również istotne z tego powodu, że aby panował w nim przyzwoity komfort termiczny, musimy dołożyć zewnętrzną izolację. Izolacja to jednak nie wszystko, musimy na pewno wyciąć oraz wstawić okna i drzwi, ponieważ choć kontener ma drzwi, to są one zdecydowanie zbyt duże i nieporęczne w użytkowaniu, aby pozostawić ich znaczenie docelowe na dłuższą metę. Musimy również dokonać wykończenia wewnętrznego. Wszystko to oczywiście będzie generować koszty, a ich wielkość będzie zależała od standardu, do jakiego chcielibyśmy doprowadzić kontener. Zawsze będą to jednak koszty sporo mniejsze niż budowa domku lub biura od podstaw. Dodatkowo większość prac, jeśli nie wszystkie możemy wykonać samodzielnie.

Zobacz także:

Przeciwnicy kontenerów

kontener morski używaneWiele osób krytykuje wykorzystywanie kontenerów morskich. Uważają oni, że jest to nic innego jak nabijanie w butelkę nieświadomych tego osób. Większość użytkowników kontenerów jednak się z tym nie zgadza. Oczywiście przyznają oni rację, że kontener nie będzie w stanie zastąpić na przykład domku letniskowego wybudowanego od podstaw z drewna. Nie będzie ani tak, wygodny, ani nie zapewni takiego samego komfortu cieplnego (pomijając kwestie dużych nakładów finansowych, ponieważ faktycznie da się to zrobić). Faktem jednak jest to, że wielu ludzi nie stać jest po prostu na to, aby sobie wybudować domek od podstaw, ponieważ jest to dla nich zdecydowanie za drogie. Jeśli porównamy sobie koszty domku, czyli ok. 50 000zł, a koszty kontenera z wykończeniem, czyli ok. 10 000zł, to różnica jest znacząca, a raczej nie ma pięciokrotnej różnicy w wygodzie czy trwałości. Kontener morski jest to zatem alternatywa dla każdego, kto nie może lub nie chce wydawać dużych sum na domek letniskowy, lub biuro wolnostojące.