Jak urządzić wesele w dobrym stylu?
Imprezy,  Moda

Jak urządzić wesele w dobrym stylu?

Jak urządzić wesele w dobrym stylu? Ślub to zawsze wielkie wydarzenie w życiu kobiety. Niektóre z nas od dziecka planują jaką włożą suknię lub jaki bukiet będą miały. Moda ślubna od zawsze budziła emocje. Panny młode chcą mieć idealny makijaż, fryzurę, suknię jakiej nie ma żadna inna i dodatki. Jeszcze jakiś czas temu dekoracjami, które kojarzyły nam się ze ślubem, był bukiet w ręku panny młodej i zazwyczaj taki sam na samochodzie oraz grzechoczące puszki lub balony z tyłu samochodu.

Oczywiście wykorzystywano dekoracje ślubne, zarówno w kościele jak i na stołach weselnych, ale rzadko były to przemyślane i łączące się w tematyczną całość elementy, częściej po prostu bukiety kwiatów w określonym kolorze.

Dziś firmy organizujące wesela to już prężnie rozwijający się przemysł oparty o bardzo duże pieniądze. A ślub i wesele to już nie tylko organizacja przysięgi i przyjęcia , ale skrupulatne zaplanowanie i stworzenie małego świata swojej własnej bajki, na który składa się szereg drobnych elementów od zaproszeń po ślubne dekoracje stołów. Żeby zaplanować idealny ślub, który na długo zapadnie w pamięć gościom i wam samym trzeba przestrzegać kilku zasad.

Po pierwsze: znaleźć swój styl

Planowanie idealnego ślubu i wesela należy zacząć od zastanowienia się w jakim stylu chcielibyśmy zorganizować swoją uroczystość. Od tego zależy jakich dekoracji ślubnych użyjemy i gdzie umiejscowiony przyjęcie. Mając plan na to jaki styl chcemy wykorzystać o wiele celniej wytypujemy miejsce, które zgra się z naszymi oczekiwaniami. Bardzo popularne są ostatnio przyjęcia w plenerze w stylu garden party lub w stylu wiejskiego wesela w naturalnej scenerii i ze wszystkimi obrzędami i rekwizytami. Jeśli już znajdziemy miejsce w odpowiednim stylu, można zacząć planować dodatki i dekoracje ślubne jakich użyjemy.

Po drugie: stworzyć miejsce w swoim stylu

Kiedy znajdziemy już miejsce pasujące do stylu jaki wybraliśmy pora zająć się jego wystrojem. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, gdyż dekoracje w sali weselnej powinny pasować do dekoracji ślubnych na samochodzie i w kościele tworząc jedną całość z wyglądem Pary Młodej. Dlatego wybranie stylu jest takie ważne. Ułatwia dopasowanie do siebie wszystkich elementów tego wyjątkowego dnia i stworzenia z nich spójnej całości. Ważnym elementem dekoracji ślubnych w pomieszczeniu jest też oświetlenie odpowiednio dobrane w zależności od wybranego stylu. Utrzymane w lekkiej formie lampionów, gdy organizujemy przyjęcie w ogrodzie lub eleganckich kandelabrów gdy wybraliśmy styl glamour. Od bukietu w dłoni panny młodej, przez obrusy i kompozycje kwiatowe na stołach weselnych, aż po małe pierścienie spinające serwetki przy odpowiednio dobranej zastawie, wszystko powinno współgrać ze sobą. Ten aspekt jest bardzo ważny, gdyż nieodpowiednio dobrane dekoracje ślubne mogą skutecznie zepsuć wymarzony i zaplanowany efekt naszego wielkiego dnia.

Po trzecie: coś dla gości

Dla gości oczywiście jest wesele z jedzeniem i piciem, ale żeby goście przybyli potrzebne są zaproszenia. Coraz częściej zaproszenia na ślub to małe arcydzieła, które mają zachwycać, zapadać w pamięć i kojarzyć się z nami. Dziś w kanon dekoracji ślubnych wpisuje się już nie tylko przybranie stołów dla gości, pary młodej i świadków. Osobną dekoracją ślubną, która powinna przyciągać oko i zapadać w pamięć jest modny ostatnio, osobny stolik z prezentami dla gości, które państwo młodzi wręczają w podziękowaniu za przybycie. Tu również należy dokładnie przemyśleć formę prezentów, nie tylko ze względu na preferencje zaproszonych gości, ale również na wpasowanie się ich designu w całość zaplanowanych dekoracji ślubnych, tak aby zwracały uwagę, ale nie rzucały się w oczy.

Po czwarte: każdy drobiazg jest ważny

Jak urządzić wesele w dobrym stylu?
Jak urządzić wesele w dobrym stylu?

Nie tylko suknia, kwiaty, sala i oświetlenie odgrywają rolę w idealnej organizacji ślubu. Wystarczy wejść na stronę z artykułami ślubnymi lub przejrzeć folder firmy organizującej przyjęcia by przekonać się, że istnieje mnóstwo z pozoru nieistotnych drobiazgów, które źle dobrane mogą zniweczyć najpiękniejsze oświetlenie, zastawę czy kompozycje kwiatowe. Wybierając dekoracje ślubne należy pamiętać o takich niuansach jak fiszki dla gości, świeczniki na stoły(jeśli je planujemy), odpowiednie serwetki i pierścienie do nich, dekoracje krzeseł i ścian. Nie należy też zapomnieć o coraz częściej pojawiającej się na weselach księdze gości, która wraz z życzeniami będzie miłą pamiątką dla Młodej Pary na całe życie. Należy jednak wciąż pamiętać by każdy dodatek, który pojawi się w naszym planie współgrał z całą resztą aranżacji.

Na szczęście obecnie bez problemu można obejrzeć i porównać wiele różnych dekoracji ślubnych i wybrać coś dla siebie. Obojętnie jaki styl swojego przyjęcia wybierzemy sklepy i foldery ślubne z całą pewnością zapewni nam szeroki wybór, oraz dostarczą inspiracji i wiedzy na temat dodatków ślubnych o których być może nawet nie pomyśleliśmy. Wybór jest ogromny, a cała reszta zależy od naszej fantazji i inwencji twórczej. Ci zaś którzy nie posiadają w sobie talentów dekoratorskich i organizacyjnych, zawsze mogą się zwrócić do profesjonalnej firmy, której pracownicy z pewnością pomogą zdecydować jaki wybrać styl i jakie dekoracje ślubne do niego dopasować.