Sprawdzone sposoby na tanie zakupy w internecie
Marketing i reklama

Sprawdzone sposoby na tanie zakupy w internecie

Zakupy przestały być domeną płci pięknej. Od momentu rozwoju internetu, również panowie doskonale odnaleźli się w wyszukiwaniu upragnionych produktów w sieci. Teraz nie trzeba wychodzić z domu, aby stać się posiadaczem wybranego przez nas przedmiotu bądź usługi. Wirtualne zakupy opanowały cały świat. Istnieje kilka sposobów na to, aby zminimalizować ich koszta. Oprócz kodów promocyjnych online przydatne okazują się również inne metody. 

Alerty cenowe

To nic innego jak powiadomienia o spadku cen produktów lub usług, którymi jesteśmy zainteresowani. Ustawienie alertu możliwe jest przede wszystkim na takich stronach, jak witryny linii lotniczych, hoteli i znanych marek odzieżowych oraz portalach, na których możemy zarezerwować nocleg na czas podróży. Jak to zrobić? Zaznaczamy akceptowalny przez nas przedział cenowy, w wyznaczone okienko wpisujemy swój adres mailowy, a gdy tylko cena produktu spadnie, zostaniemy o tym fakcie poinformowani. Inaczej rzecz ma się w przypadku, gdy za dane zakupy jesteśmy w stanie zapłacić podaną na stronie kwotę, ale po cichu liczymy na to, że jednak uda nam się zaoszczędzić parę groszy. Wspomniane wyżej platformy często stosują jednak niekorzystne dla użytkowników strategie polegające na wykorzystywaniu plików cookies oraz historii przeglądarek. Co to oznacza? Opuszczając stronę i po chwili wchodząc na nią ponownie, ceny np. za bilet lotniczy mogą być już dużo wyższe. Czasem więc zamiar uszczuplenia swojego portfela może mieć odwrotny skutek. Na wielu stronach mamy również szansę gwarancji ceny lub rezerwacji produktu na kilka dni. W ten sposób zyskujemy czas na zastanowienie się, czy podana kwota jest dla nas wystarczająco niska. W każdej chwili możemy zrezygnować z tej opcji bez ponoszenia opłat.

Kody promocyjne online 

Niektórzy wiążą rabaty tylko z tzw. black fridays, czyli czarnymi piątkami. Jest to jedyny dzień w roku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, kiedy suma za zakupy może być nawet 80% niższa. Na szczęście coraz więcej producentów, wychodząc naprzeciw swoim klientom, udostępnia kody promocyjne online. Dzięki temu możemy zapełnić swój koszyk wybranymi produktami, a od finalnej kwoty odjąć nawet 50% ceny. Jak działają kody rabatowe? Firmy udostępniają kupon w postaci ciągu znaków, który należy wpisać podczas robienia zakupów. Należna suma zostaje pomniejszona o jego wartość. Zniżki oferowane są przez różnorodne marki z okazji rocznicy ich powstania, czy pojawienia się nowej linii produktowej. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość “polowania” na promocje praktycznie przez cały rok. W internecie odnajdziemy mnóstwo portali, które gromadzą i upubliczniają kody w jednym miejscu oraz dzielą je na kategorie, co znacznie ułatwia proces zakupu.  Informację o kodach promocyjnych online znajdziemy zarówno na tego typu witrynach, jak i na portalach społecznościowych naszych ulubionych sklepów.

Polecamy również:

Osobisty kalendarz promocji

Niektóre cenowych okazji możemy uświadczyć cyklicznie. Warto o tym pamiętać. I tak, jeśli na przykład naszym marzeniem jest zaopatrzenie się w bilet lotniczy do ciepłych krajów, strony oferujące ich sprzedaż powinniśmy odwiedzić zimą, najlepiej w okolicy stycznia. Imponujące zniżki możemy napotkać przed każdym większym świętem, np. Bożym Narodzeniem, czy Wielkanocą. Także Dzień Kobiet, Dzień Dziecka, Walentynki są okazją do tego, aby kusić klientów solidnymi rabatami.  Ważne do zapamiętania jest również to, że sklepy odzieżowe i obuwnicze sprzedają swój asortyment po zaniżonej cenie w tych miesiącach, w których nie będzie on przez nas użytkowany. Zatem klapki, czy sandały objęte będą promocją w czasie trwania zimy, a puchowe kurtki kupiłam po okazyjnej cenie podczas wakacji.  Znając te proste zasady, jesteśmy w stanie stworzyć dla siebie “zakupowy kalendarz” i zaznaczyć te daty, które według nas mogą obfitować w udane zakupy. Może przybrać on zwykłą formę papierową w postaci kapownika lub zająć miejsce w naszym telefonie. Ustawienie przypomnienia w urządzeniu elektronicznym powiadomi nas o nadchodzącej promocji.

Wypełnianie ankiet

Odpowiadanie na pytania skierowane do opinii publicznej stały się popularnym sposobem zarabiania pieniędzy poza etatową pracą. Pomyślne ukończenie ankiety oznacza zasilenie konta użytkownika określoną liczbą punktów. Po uzbieraniu potrzebnej liczby wymieniane są one na pieniądze.  Niektóre panele w zamian za wypełnienie kwestionariusza oferują punkty, które następnie możemy zamienić na nagrody rzeczowe lub uzyskać zniżkę na internetowe zakupy. Jest to trochę podobne do kodów promocyjnych online z tą różnicą, że tutaj musimy się nieco bardziej wysilić i najpierw uzupełnić puste pola w ankiecie. Powyższe przykłady pokazują, że istnieje wiele sposobów na to, aby stać się prawdziwym “łowcą” internetowych promocji, a nawet nieco podreperować swój budżet. Nie musimy dłużej przepłacać. Alerty, kody promocyjne online, grafik ze zbliżającymi się wyprzedażami, czy wypełnianie ankiet? W zależności od tego, jaki typ produktu nas interesuje, wybierzmy dla siebie stosowne rozwiązanie.