Kontenery morskie
Transport

Kontenery morskie

Kontenery morskie do przewozu ładunków to niezawodne urządzenia transportowe. Standardowe okucia zapewniają szybki transfer przewożonego towaru z jednego miejsca do drugiego oraz niezawodne mocowanie ładunku w czasie dostawy na platformach drogowych, kolejowych, morskich. Podczas transportu ładunek wewnątrz metalowej obudowy jest niezawodnie chroniony przed: opadami atmosferycznymi, uszkodzeniami mechanicznymi, intruzami. Taki kontener morski można kupić lub wynająć, zależy to od aktualnych potrzeb i czasu jego użytkowania. Dostępne są zarówno kontenery morskie nowe i używane.

Jaki powinny być kontenery morskie?

Kontenery morskie służą do transportu ładunków, dlatego są: szczelne, mocne i trwałe. Z tego powodu są szeroko stosowane do przechowywania surowców i produktów. Stalowa szczelna konstrukcja nadaje się do obudowy generatorów diesla i transformatorów elektrycznych małej mocy i sprężarek. Izolowany moduł wygodnie pomieści pracowników prywatnej firmy ochroniarskiej, pracowników budowlanych, monterów opon.

Jak oznakowane są kontenerów morskie?

Kontenery morskie służą do wielokrotnego użytku, dlatego mogą służyć do różnych celów, nie tylko transportowania ładunków, ale również do ich przechowywania. W nowych lub używanych kontenerach można przewozić towary nie tylko o standardowych rozmiarach, ale także produkty wielkogabarytowe i ponadgabarytowe: wyroby walcowane, samochody, sprzęt specjalny, meble, obrabiarki.ecocontainers-kontener-pustynia

W prawidłowym zakupie kontenera morskiego pomoże jego oznaczenie, składające się z cyfr i liter alfabetu angielskiego. Liczby od 10 do 45 reprezentują one zmierzoną długość modułu w stopach (1 stopa to 30 cm 48 mm). Najpopularniejsze wśród przewoźników frachtowych są kontenery 20 i 40 stopowe. Kontenery 45-stopowe są poszukiwane przez przewoźników morskich, ponieważ mają imponującą objętość, która pozwala na transport dużych partii towarów. Kontenery 10 stopowe i 30 stopowe przystosowane są do przewozu ładunku o niestandardowych wymiarach.

Wymiary kontenerów morskich

 • 20-stopowe kontenery do przewozu ładunków idealnie nadają się do przewożenia mebli, oraz przechowywania towarów średniej wielkości. Wykonane na podstawie sztywnej stalowej ramy z wyłożeniem z profilowanej blachy z obróbką antykorozyjną. Do podłóg zwykle stosuje się deskę, wodoodporną płytę pilśniową, sklejkę.
 • 40 – stopowe kontenery to najlepsza opcja do przewozu dużych ilości ładunków wszystkimi rodzajami transportu. Kontener wyposażony jest w drzwi, które otwierają się na całą szerokość.
 • 45 stopowe kontenery morskie mają największe zastosowanie w transporcie towarów statkami rzecznymi i oceanicznymi. bezproblemowe umieszczenie w środku maksymalnej ilości ładunku np. do 33 europalet. Z możliwością wygodnego przewozu dużych ładunków można otrzymać także: przestronny magazyn, przebieralnię, biuro na budowie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lub wynajmie kontenera morskiego?

Sprzedaż używanych kontenerów do przewozu ładunków na morzu różni się wyglądem od nowego. Rdza i łatki określają jego koszt, chociaż nie wpływa to na jego wydajność. Poprawki są dopuszczalne, jeśli są wykonane z tego samego materiału co ściany, a warstwa korozji utworzona na powierzchni ścian jest bezpieczna dla metalu. Sprzedawca kontenerów morskich zapewnia usługę ich oklejania i dotyczy to nie tylko kontenerów używanych, ale również nowych. Takie modyfikacje mogą zostać wykonane w różnych kolorach oraz rozmiarach, począwszy od nieskomplikowanych kształtów i napisów po bardziej złożone. Innym rodzajem usług świadczonych przez sprzedawcę jest odnowienie kontenerów morskich poprzez piaskowanie miejsc rdzy, malowanie i naprawy.

Zakupiony używany i naprawiony kontener morski:

 • Nie posiada widocznych śladów deformacji na okuciach, słupkach narożnych, belkach poprzecznych, górze i dole.
 • Wyposażony w uszczelki zapobiegające wnikaniu wody, kurzu.
 • Wyposażony w sprawne urządzenia blokujące.
 • Nie ma otworów przelotowych w dnie, ścianach i suficie.
 • Posiada instalację elektryczną.
 • Wyposażony w okno z zabezpieczeniem, drzwi, grzejnik, lampy ledowe.

Powyższe informacje pomogą kupującym i wynajmującym przy wyborze używanych kontenerów morskich. Oferowane kontenery są sprawdzone przez specjalistów i nadają się do długotrwałej eksploatacji. Kontenery morskie po zakończeniu okresu przydatności są modyfikowane i wykorzystywane do innych celów. Świetnie sprawdzają się jako pomieszczenia do magazynowania, stworzenia przydomowego warsztatu, garażu, a także jako punkty sprzedaży i wiele innych.

Zalety kontenerów morskich

 • Intermodalność. Wymiary gabarytowe i mocowania są znormalizowane i mogą być stosowane w transporcie, gdy dostawa towaru realizowana jest kilkoma rodzajami transportu bez przepakowywania.
 • Maksymalne bezpieczeństwo ładunku. Solidna konstrukcja i niezawodność mechanizmów zamykania kontenerów morskich chroni ładunek przed uszkodzeniami zewnętrznymi, nieuprawnionym otwarciem i kradzieżą.
 • Możliwość transportu towarów o dowolnej wielkości i złożoności. Wymiary ładunku ograniczone są jedynie wymiarami kontenera.
 • Rentowność. Kontenery morskie pozwalają obniżyć koszty przeładunku towarów w portach i na stacjach, przyspieszyć obsługę ładunku i jego transport.

Firma zajmująca się sprzedażą i wynajmem kontenerów morskich doposaża te urządzenia: montuje dodatkowe drzwi, odetnie dach, a nawet pomaluje kontenery na wybrany kolor.