Na jakie kursy powinna postawić stylistka paznokci?
Edukacja,  Uroda

Na jakie kursy powinna postawić stylistka paznokci?

Na jakie kursy powinna postawić stylistka paznokci? Wiele kobiet pasjonuje się zdobieniem paznokci. Inne zaś nie mają czasu lub talentu, aby wykonać manicure samodzielnie, w domowych warunkach. Zapotrzebowanie na stylistki paznokci jest ogromne. Z tego też powodu warto pomyśleć o karierze kosmetyczki. Wcześniej jednak musimy postawić na profesjonalne kursy stylizacji paznokci. O jakich szczególnie powinnyśmy pomyśleć? Odpowiadamy.

Co wziąć pod uwagę, wybierając kurs?

Na początku odpowiedzmy sobie na jedno, podstawowe pytanie. Dotyczy ono tego, czego naprawdę oczekujemy od konkretnego kursu stylizacji paznokci. Czy ma to być szkolenie dla początkujących, a może dla zaawansowanych? Jeśli posiadamy duże umiejętności, lecz brak nam wiedzy, to lepiej wybierać kursy podstawowe. Dowiemy się na nich, jak właściwie przygotowywać paznokcie do malowania oraz jakich zasad higieny musimy przestrzegać. Na kursie dla zaawansowanych poznamy na przykład techniki zdobienia paznokci lakierem hybrydowym czy kolorowymi żelami do paznokci. Niemniej jednak nikt nie będzie już wracał do podstaw, których nam brakuje. Sprawdźmy również, kto dany kurs prowadzi – czy jest to doświadczona stylistka paznokci. Najczęściej prowadzą one własne salony kosmetyczne. Możemy więc wejść na stronę i sprawdzić, jakie są kompetencje danej osoby. Weźmy pod uwagę również liczbę uczestników szkolenia. W kameralnym gronie być może będzie nam łatwiej zdobywać wiedzę. Z drugiej strony im więcej osób, tym więcej okazji do nawiązania znajomości i wymiany doświadczeń. Pamiętajmy również, aby zwrócić uwagę na cenę kursu. Generalnie za kursy stylizacji paznokci musimy zapłacić we własnym zakresie. Czasami możemy postarać się o dofinansowanie, na przykład z urzędu pracy. Im droższy kurs, tym więcej modułów tematycznych powinien zawierać. Bardziej zaawansowane szkolenia często są droższe, ponieważ prowadzi je światowej sławy stylistka paznokci.

Z certyfikatem czy bez?

Na jakie kursy powinna postawić stylistka paznokci?Po ukończeniu niektórych szkoleń możemy otrzymać certyfikat potwierdzający nabycie konkretnych umiejętności. Czy powinnyśmy wybierać właśnie takie kursy? To zależy. Niektóre hurtownie kosmetyczne czy sklepy kosmetyczne sprzedają produkty jedynie osobom, które posiadają właściwe certyfikaty. Wszystko po to, aby nie zepsuć rynku. Kosmetyków nie mogą bowiem zakupić osoby, które nie prowadzą własnego salonu kosmetycznego. Czasami musimy posiadać certyfikat ukończeniu kursu zdobienia paznokci na przykład lakierami hybrydowymi konkretnej marki. Niektórym z nas wydaje się to bezzasadne, jednak w praktyce chodzi o to, aby osoby nieposiadające odpowiedniej wiedzy nie robiły danej marce antyreklamy. Bez podstawowej wiedzy i umiejętności może bowiem okazać się, że stylizacja nie wyjdzie nam tak, jak tego chcemy. Nieudolne stylistki winą obarczają najczęściej lakier, a nie siebie. Tymczasem producent musi później walczyć z niekorzystnymi dla siebie opiniami. Certyfikat będzie nam również potrzebny, jeśli chcemy ubiegać się o zatrudnienie w renomowanym salonie. Niemniej jednak sam “dyplom” to za mało. Organizator szkolenia powinien zapewniać również szczegółową opinię o tym, jakie dokładnie umiejętności nabywa kursant. To właśnie ta opinia jest najczęściej brana pod uwagę podczas rekrutacji. Jeśli zaś myślimy o otwarciu własnego salonu, to certyfikaty nie będą nam konieczne. Nie oznacza to jednak, że nie wyglądają one ładnie na ściance.

Jakie kursy wybrać?

Jeśli już ukończymy kurs podstawowy, możemy wybierać szkolenia, które dają nam bardziej konkretne umiejętności. Każda stylistka z pewnością musi znać zasady manicure hybrydowego. Obecnie coraz więcej klientek decyduje się właśnie na ten rodzaj zdobienia paznokci. Kosmetyczka powinna również umieć nakładać żele do paznokci oraz wykonywać manicure akrylowy. Przyda nam się również znajomość zasad manicure japońskiego. To absolutne minimum, jeśli chcemy pracować jako stylistka paznokci. Niemniej jednak powinnyśmy również stawiać na swego rodzaju innowacje z zakresu zdobienia paznokci. Tutaj bowiem moda wcale nie stoi w miejscu, a ciągle idzie do przodu. Pamiętajmy, że klientki bardzo chętnie korzystają z nowoczesnych, nietuzinkowych rozwiązań. Na co więc możemy postawić? Dziś coraz większą popularność zdobywa na przykład manicure tytanowy. Nie wymaga on utwardzania lakieru w lampie, jest natomiast równie trwały, co hybryda. Możemy również wybrać się na kurs z zakresu samego zarządzania salonem urody. Wbrew pozorom prowadzenie własnego biznesu sprawia problem wielu osobom, szczególnie początkującym. Możemy także rozszerzyć naszą działalność i wziąć udział w szkoleniu na przykład z zakresu pielęgnacji skóry dłoni. Bardzo często kobiety skarżą się bowiem na przesuszoną skórę na dłoniach. Dzięki odpowiedniej wiedzy będziemy mogły polecić klientkom odpowiedni krem do rąk oraz paznokci. Zainwestujmy także w kurs pielęgnacji kruchych, łamliwych czy nawet chorych paznokci. Klientki z takimi problemami najczęściej zgłaszają się właśnie do stylistki paznokci. Choć nie jest ona lekarzem, w takich kwestiach powinna umieć doradzić.