Płytki ścienne
Sklepy,  Wnętrze

Płytki ścienne

Dziś ceramiczne płytki ścienne znajdują zastosowanie nie tylko w pomieszczeniach mokrych – łazienkach, kuchniach, korytarzach, saunach, basenach, ale także jako dekoracja salonu, przedpokoju, sypialni, a nawet pokoju dziecięcego. Proces wytwarzania płytek bardzo się zmienił w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Teraz jest uniwersalnym materiałem na okładziny ścienne, ponieważ ma kilka zalet w porównaniu z innymi konkurencyjnymi powłokami: wytrzymałość, przyjazność dla środowiska, niska nasiąkliwość, odporność na ekstremalne temperatury, bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Rodzaje płytek ściennych

Szeroka gama produktów kafelkowych umożliwia dobranie płytek ściennych do każdego wnętrza, stworzenie własnego, niepowtarzalnego projektu.

Popularne opcje płytek ściennych:

 • Panel – płytki ceramiczne w formie dużego obrazu lub rysunku. Często używane w przedpokoju lub w salonie.
 • Mozaika. Zwykle stosuje się go do wykładania łazienek, basenów, saun.
 • Monofoniczny. Za pomocą takich płytek projektanci wizualnie dzielą pomieszczenie na kilka stref.
 • Wzory geometryczne. Wyglądają spektakularnie, dekorując fartuch kuchenny lub łazienkę.
 • Dowolny projekt. Zwykle stosowany przy układaniu płytek heksagonalnych przypominających plastry miodu. Mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu.

Jeśli szukasz stylowych płytek ściennych, koniecznie zapoznaj się z asortymentem sklepu internetowego. Oferuje szeroką gamę płytek ceramicznych błyszczących, matowych, gresowych, z wzorem i bez, z imitacją marmuru, kamienia, drewna. Harmonia odcieni i faktur szarego betonu z naturalną tonacją drewna może wcielić w Twoim domu zarówno styl industrialny, jak i stworzyć domową atmosferę w duchu alpejskim lub pomóc osiągnąć prawdziwy zen orientalnego wnętrza.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji płytek ściennych

Jedną z najważniejszych cech odróżniających płytki od innych materiałów na okładziny ścienne jest oczywiście ich higiena. Są one łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu czystości. Dlatego to właśnie płytka jest częściej używana do dekorowania obszarów mokrych.

Przestrzegaj tych prostych zasad pielęgnacji, a płytki ścienne zachwycą Cię przez wiele lat:

 • W przypadku niewielkiego zabrudzenia wystarczy przetrzeć płytkę suchą szmatką lub zwilżoną gąbką.
 • Ceramikę można myć zwykłym płynem do mycia szyb lub ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń.
 • Do czyszczenia płytek w pomieszczeniach o dużej wilgotności nie używaj mydła. Zawarte w nim tłuszcze i kwasy mogą wywoływać pojawienie się pleśni na szwach.
 • Aby dbać o płytki reliefowe, lepiej używać specjalnych produktów i gąbek do mycia ceramiki.

Unikaj regularnego używania ostrych detergentów na bazie kwasów lub zasad. Surowo zabrania się używania takich produktów do pielęgnacji glazury, a także szczotek metalowych, ponieważ mogą one prowadzić do mikropęknięć, powłoka ceramiczna może szybko stracić swój reprezentacyjny wygląd.

Płytki ścienne – niezawodne, piękne i praktyczne

Płytki ściennePłytki ścienne ceramiczne, w tym płytki dekoracyjne  to doskonały wybór na okładziny. Są stabilne, trwałe, łatwe w pielęgnacji, a pod względem estetycznym nie ustępują tapetom czy tynkom dekoracyjnym, a wręcz przeciwnie, często je przewyższają. Ze wszystkich okładzin ściennych płytki są uważane za najbardziej praktyczne. Ponieważ wykonane są z gliny, doskonale wytrzymują działanie różnych temperatur i w przeciwieństwie do innych popularnych materiałów nie reagują na wysoką wilgotność. Nic dziwnego, że są najczęściej kupowane do łazienek i kuchni. Kolejną korzyścią jest higiena. Dzięki specjalnemu składowi nie rozmnażają się w nich bakterie i grzyby.

Co ciekawe, w ostatnich latach coraz popularniejsze i modniejsze stało się stosowanie płytek na ścianach oraz w innych pomieszczeniach. Wynika to z szybkiego rozwoju technologii i możliwości produkcji płytek jak najbardziej zbliżonych do naturalnych materiałów. Wielkoformatowe płytki gresowe, na pierwszy rzut oka trudno odróżnić od prawdziwego marmuru, kamienia czy drewna. Takie płytki ścienne stosuje się do stylowych wnętrz sypialni, salonów, korytarzy.

Wskazówki dotyczące wyboru płytek ściennych

Aby zakup płytek ściennych zakończył się sukcesem, zalecane jest skorzystanie z poniższych wskazówek:

 • W łazience lepiej postawić na gres porcelanowy na ścianie. Materiał ten ma lepsze właściwości wodoodporne niż glina biała lub czerwona. Struktura gresu porcelanowego jest bardzo gęsta i praktycznie pozbawiona porów, dzięki czemu nie wchłania wilgoci.
 • Na ściany nadają się płytki z dowolną powłoką: matowe, błyszczące, polerowane, satynowe. Jedyną rzeczą wartą rozważenia jest to, że na płytce z efektem połysku widoczne są odciski, krople, zachlapania i inne zanieczyszczenia. Dbanie o matowe płytki teksturowane, nie będzie zbyt wygodne, jeśli położysz je na fartuchu kuchennym. We wszystkich małych pęknięciach brud będzie się odkładał, co jest trudne do usunięcia.
 • Możesz kupić płytki ścienne w dowolnym rozmiarze. Pamiętaj jednak, że płytki małoformatowe nie prezentują się zbyt dobrze na dużych ścianach. Lepiej pozostać przy większym formacie. Popularna jest teraz kamionka porcelanowa do ścian 60×120 cm, 75×150 cm itp. Płytki ścienne do w kuchni często kupowane są w niewielkich rozmiarach, co nadaje wnętrzu przytulności.

Gdzie kupić płytki ścienne?

Najlepszym miejscem do zakupu płytek ściennych jest specjalistyczny sklep z płytkami ceramicznymi. Ponieważ asortyment tutaj jest zawsze zrównoważony, a wszystkie produkty są starannie dobierane. Oferowane są korzystne ceny i najszybsza możliwa dostawa. W sklepie można kupić płytki ścienne we wszystkich możliwych formatach. Drobne płytki, mozaiki, wielkoformatowe gresy i płyty XXL. Ponadto prezentowane są tu wszystkie modne wzory: marmur, kamień, drewno, beton, gładki, z wzorami i ornamentami.