Stomatolog - piękny uśmiech śnieżnobiałymi zębami
Usługi,  Zdrowie

Stomatolog – piękny uśmiech śnieżnobiałymi zębami

Stomatolog – piękny uśmiech śnieżnobiałymi zębami. Stomatologia estetyczna to prawdziwa sztuka, ponieważ tutaj stomatolog musi nie tylko dbać o zdrowie i pełne funkcjonowanie zęba, ale także jego wygląd, po wypracowaniu kształtu, naturalnego koloru zęba, jego gładkości. Ta procedura nazywa się odbudową zęba. Jeśli zęba uzyskanego podczas odbudowy nie można odróżnić od pozostałych, wówczas odbudowę nazywa się artystyczną. Autorska technika bezpośredniego nakładania szkliwa pozwala pacjentowi uzyskać estetyczny uśmiech podczas jednej wizyty. Stomatolog wykonuje bezpośrednią rekonstrukcję, w której ząb jest odbudowywany warstwowo materiałem kompozytowym.

Estetyczna odbudowa zębów może rozwiązać różne problemy

Wszystko, co dzisiaj oferuje stomatologia estetyczna, byłoby niemożliwe bez nowoczesnych technologii: zaawansowanego sprzętu diagnostycznego, dokładnego planowania leczenia 3D, najnowszych technik umieszczania implantów https://doboszimplanty.pl/implanty/, a także wysokiej, jakości protetyki. Stomatolog zajmuje się takimi działaniami jak:

 • Przywrócenie estetycznego wyglądu zęba i jego kształtu
 • Zmiana kształtu zęba i uzębienia
 • Korekta położenia zęba w uzębieniu
 • Korekta koloru zęba
 • Zamykanie powstających szczelin między zębami.

stomoDo kompetencji stomatologii estetycznej należą: leczenie próchnicy, zapalenie miazgi i choroby dziąseł, korekcja niedrożności i innych widocznych wad uzębienia, odbudowa uszkodzonych zębów, protetyka, a także profesjonalne czyszczenie i wybielanie. Tak, więc podczas jednej wizyty u stomatologa możliwe jest całkowite odbudowanie zęba, którego żywotność nie jest gorsza niż żywotność protez ceramicznych. Inne metody korekcji obejmują: leczenie ortodontyczne, produkcję koron, odbudowę pośrednich wkładów kompozytowych.

Wskazaniami do odbudowy są:

 • Korekta parametrów estetycznych zęba – poprawa wyglądu zębów z reguły nie związana z obecnością próchnicy lub innych zmian.
 • Korekta koloru zęba (korekcja koloru żywych zębów / korekcja koloru martwych zębów).
 • Korekta objętości i kształtu zęba. Zalety tej regulacji obejmują fakt, że jest ona przeprowadzana podczas jednej wizyty, a pacjent natychmiast otrzymuje doskonały uśmiech.
 • Korekta położenia zęba w uzębieniu. To dostosowanie jest również możliwe podczas jednej wizyty u stomatologa.

W przeciwieństwie do tradycyjnych wypełnień, które są używane wyłącznie do wypełnienia ubytku, nowoczesne materiały mogą osiągnąć wysokie walory estetyczne. Jednocześnie zaleca się stosowanie tych metod nie tylko w leczeniu zębów przednich.

Licówki w stomatologii estetycznej

Kiedy odbudowa przednich zębów jest konieczna, a nie tylko jeden, ale kilka na raz, licówki stają się niezastąpione, to najcieńsze płytki przymocowane do przedniej części zębów. Są ceramiczne lub kompozytowe. Wszystkie dają dobry wynik, w niektórych przypadkach odbudowę zębów za pomocą licówek można przeprowadzić podczas jednej wizyty u najlepszego stomatologa.

Korony ceramiczne

Jeśli ząb jest poważnie uszkodzony i brakuje dużej jego części, stomatolog zasugeruje uzupełnienie za pomocą korony ceramicznej, która wyróżnia się najwyższą estetyką i trwałością.

Zalety koron ceramicznych w porównaniu do tradycyjnych wypełnień:

 • Wysoka odporność na czynniki zewnętrzne (nie zmieniają koloru nawet po wypiciu kawy)
 • Półprzezroczystość, maksymalnie oddająca naturalny szkliwo
 • Idealny kształt, szczegółowo powtarzający wszystkie cechy zniszczonego zęba.

Protetyka w stomatologii estetycznej

Skutecznym i niezawodnym sposobem przywracania złamanych zębów, poważnie uszkodzonych lub całkowicie brakujących zębów jest proteza. Nowoczesne protezy dentystyczne są wygodne, niezawodne, estetyczne i nie do odróżnienia od zdrowych naturalnych zębów. Dziś naturalność protez i gładkość szkliwa zębów to niezbędny element stomatologii estetycznej.

Korekcja zgryzu w każdym wieku

Obecnie istnieją techniki, które pomagają szybko, skutecznie, a nawet prawie niezauważalnie, aby poprawić zgryz u dorosłych. Współczesna ortodoncja oferuje systemy wsporników wszystkich typów: od tradycyjnych po estetyczne (ceramiczne i szafirowe), a nawet niewidoczne aparaty ortodontyczne. Możliwe jest również skorygowanie zgryzu za pomocą przeźroczystych nakładek na zęby.

Profesjonalna higiena i wybielanie

Współczesna stomatologia estetyczna jest nie do pomyślenia bez profesjonalnej higieny jamy ustnej. Ta procedura eliminuje płytkę nazębną i kamień nazębny, przywraca szkliwo do jego naturalnego odcienia, wzmacniając go, a także doskonale zapobiegając próchnicy. Wybielanie jest również ważnym aspektem stomatologii estetycznej. Nowoczesne metody wybielania, gdy zabieg odbywa się w gabinecie dentystycznym pozwalają przywrócić biel uśmiechowi w jednej wizycie u stomatologa czy chirurga dentystycznego. Technologie wykonane według standardów mogą nie tylko być skuteczne, ale także dać natychmiastowy efekt. Na przykład przeprowadzenie wybielania może znacznie zmienić uśmiech dowolnej osoby w ciągu zaledwie godziny.

Estetycy zajmują się także eliminacją pourazowej wady w strefie uśmiechu. Zaburzenia przewodu żołądkowo-jelitowego, choroby krwi, niekontrolowane leki mogą wpływać na stan zębów. W szczególności usunięcie guzków na dolnych zębach może z kolei prowadzić do naruszenia proporcji twarzy i pojawienia się zmarszczek. Odbudowa jednego zęba lub uzębienia, jako całości pozwala przywrócić atrakcyjność uśmiechu, a także uniknąć widocznych oznak starzenia.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl