W jaki sposób dokonać rezerwacji w hotelu? Podstawowe informacje o bookingu
Turystyka,  Usługi

W jaki sposób dokonać rezerwacji w hotelu? Podstawowe informacje o bookingu

W jaki sposób dokonać rezerwacji w hotelu? Podstawowe informacje o bookingu. Zbliża się lato i czas wakacji. Wypatrzyłaś sobie niedrogie wakacje poza granicami kraju. Jako że nie wybierasz się na wakacyjne wojaże, korzystając z ofert biur podróży, noclegu musisz szukać na własną rękę. W jaki sposób wyszukać i zarezerwować miejsce w hotelu? W jaki sposób korzystać z platformy Booking.com. Jakie są wady i zalety tej platformy? Oddajemy ci do użytku poradnik, z którego dowiesz się jak bezpiecznie rezerwować nocleg w pobliżu interesującego cię miejsca. Zostając z nami, nic nie tracisz. Zyskasz podstawową wiedzę, na co zwrócić uwagę w trakcie bookowania miejsca w hotelu. Zapraszamy!

Podstawą jest research

W jaki sposób dokonać rezerwacji w hotelu? Podstawowe informacje o bookingu

Nim przejdziesz do bookowania miejsc w hotelu, musisz wpierw go znaleźć. Możesz to zrobić w dwójnasób, korzystając z manualnego wyszukiwania hotelu na mapie, jak i korzystając z popularnej platformy booking.com. Zacznijmy od tej pierwszej formy wyszukiwania hotelu. Znając miejsce, w które się wybierasz, możesz sprawdzić na google maps rozlokowanie potencjalnych hoteli. Po ich wyświetleniu wpisz ich nazwy w wyszukiwarce. Powinny Ci się wyświetlić strony główne tych hoteli. Możesz dokonać rezerwacji, korzystając z kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem strony hotelowej. Możesz również wpisać przykładowo frazę “hotele Syrakuzy” i powinna ci się wyświetlić lista hoteli dostępnych w okolicy miejsca, z którego uroków zamierzasz skorzystać. Dużo prostszą i skuteczniejszą metodą jest jednak korzystanie z dedykowanych turystom platform umożliwiających łatwe wyszukanie, zanalizowanie i zarezerwowanie miejsca w upatrzonym hotelu. Najpopularniejszą taką platformą jest booking.com. Po założeniu tam konta (ostrożnie i dokładnie wypełnij dane o sobie) wpisz miejsce, do którego się wybierasz. Platforma odeśle cię do listy hoteli znajdujących się w pobliżu danego miejsca. Klikając na poszczególne hotele, trafisz na ocenę gości, opinie wystawione przez nich, ofertę danego hotelu oraz jego cenę. To niesamowite udogodnienie, bo zyskujesz jako klient dostęp do materiału porównawczego w jednym miejscu. Poddajesz więc ocenie dane miejsce i wybierasz taki hotel, który wydaje ci się najlepszy. Poniżej znajdziesz garść informacji związanych z procesem bookingu.

Czy booking jest trudnym przedsięwzięciem?

Nic z tych rzeczy. To banalnie prosta rzecz. Rezerwacji pokoju lub pokoi, jeśli wybierasz się tam wraz ze znajomymi bądź rodziną, dokonujesz na stronie danego hotelu. Gdy już wyszukasz stronę internetową upatrzonego hotelu, klikasz przycisk rezerwacji. Co się dzieje dalej? Twym oczom ukazuje się specjalny formularz rezerwacyjny, którego musisz wypełnić. Formularz uwzględnia informacje o tobie i osobach uwzględnionych w rezerwacji. Przeważnie są to podstawowe dane personalne, włączając w to numer konta bankowego i rodzaj karty kredytowej, którą dysponujesz. Po zapoznaniu się z regulaminem obowiązującym w hotelu odhaczasz kwadracik informujący o zapoznaniu się z nim i wysyłasz wypełniony formularz. Po chwili powinnaś otrzymać e-maila informującego o zaakceptowaniu rezerwacji. Opłatę za rezerwacje pokoju w hotelu uiszczasz do 48 godzin od chwili zabookowania miejsca w hotelu.

Jak korzystać z booking.com?

Nie jest to szczególnie trudny proces. Sposób rezerwacji pokoju hotelowego przebiega tak samo, jak w przypadku bookowania hotelu korzystając bezpośrednio ze strony danego hostelu. Po wyszukaniu listy hoteli umiejscowionych w pobliżu miejsca docelowego sprawdzamy sobie rozmaite oferty. Jeśli wpadnie ci w oko konkretny hotel, klikasz w niego. Zostaniesz przekierowana na stronę z opisem i cennikiem tego jednego, konkretnego hotelu. Po kliknięciu opcji rezerwacji tradycyjnie wyskoczy ci formularz rezerwacyjny, którego musisz wypełnić. Uzupełnij dane (podstawowe dane personalne plus numer karty kredytowej), zaakceptuj regulamin i gotowe. Podobnie jak w każdym innym przypadku, otrzymasz informację zwrotną na swój adres mailowy, potwierdzający rezerwację danego pokoju. Kwestią, na którą warto, jest zwrócić uwagę, jest waluta, w której dokonujesz przelewu za pobyt w hotelu. Jeśli wszelkie płatności realizowane są w euro, to zapłać w euro. Kurs waluty jest chwiejny, więc nie ma sensu później dopłacać.

Niuanse związane z booking.com

Jak już wspomnieliśmy, platforma ta cieszy się widocznymi zaletami, jak i wadami. Do tych pierwszych zaliczymy łatwy interfejs i szeroki dostęp do informacji dotyczących rozmaitych ofert hoteli. Mamy dostęp do opinii gości, którzy dzielą się doświadczeniami. Za pośrednictwem platformy booking.com łatwo i w sposób klarowny zabookujesz pokój. Wad kilka też się znajdzie niestety. Zacznijmy od kontaktu telefonicznego. Połączenia międzykrajowe wiążą się z dużymi rachunkami za rozmowę. Po drugie system informatyczny nie jest nieomylny i może wkraść się błąd. Będąc posiadaczką konta wiedz też, że możesz mieć problem ze zmianą informacji na swoim koncie. Nie zawsze osoby odpowiedzialne za przyjmowanie zgłoszeń będą wiedzieć, o co ci chodzi. Więc jeśli wpisałaś nazwisko panieńskie, a niedawno wyszłaś za mąż, to ciężko będzie dokonać korekty. Wśród widocznych wad portalu, są opinie. Niekiedy bywają mylące i wprowadzają w błąd. Otóż opinie na temat hotelu, obsługi i standardu, w jakim utrzymany jest hotel, pisane są przez ludzi, a oni są różni. Kto wie, czy opiniodawca nie był marudnym, rozpieszczonym bądź sprawiającym kłopoty klientem. Mamy nadzieje, że informacje zawarte w niniejszym poradniku okażą się pomocne i ułatwią ci booking hotelu w miejscu, do którego się wybierasz.