masaże Warszawa
Bez kategorii

Masaże w Warszawie

Masaż od dawna uważany jest za technikę leczniczą w leczeniu dolegliwości i rekonwalescencji po urazach. W trosce o bezpieczeństwo i komfort klientów te same wymagania obowiązują w każdym gabinecie masażu. Niniejsze zasady i przepisy dotyczące higieny są ustalone zgodnie z polskim prawem. Salon SPA oferuje: masaż klasyczny, masaż relaksacyjny, masaż pleców, masaż cellulitowy, masaż wyszczuplający, masaż twarzy, masaż bańką chińską itp.

Gabinet masażu – wymagania.

Pierwszym ważnym kryterium jest powierzchnia. Opłaty są oparte na liczbie pracujących masażystów. Obszar roboczy masażystki powinien wynosić do 12 metrów kwadratowych. Biorąc pod uwagę wyposażenie, najlepszym wskaźnikiem jest 15 metrów kwadratowych. Jeśli w pomieszczeniu pracuje kilka osób, każda powinna mieć osobne miejsce pracy.

Pokoje do masażu są wydzielone i zamknięte dla wygody klientów. Jest to szczególnie ważne, gdy masaże dla dzieci, mężczyzn i kobiet oferowane są w jednym obiekcie. Każdy pokój musi być dźwiękoszczelny. Wymagana jest wentylacja i ogrzewanie. Salony masażu w Warszawie mają stały dopływ świeżego powietrza. Dlatego pomieszczenie musi być wyposażone w wysokiej jakości system wentylacji lub klimatyzacji. Aby uniknąć przeciągów, pomiędzy zabiegami należy wietrzyć. Optymalna temperatura w biurze to: + 20 + 22°C.

Na życzenie łazienki w gabinetach masażu muszą być wyposażone w następujące elementy: WC, umywalka z doprowadzeniem ciepłej i zimnej wody, lustro, mydło, ręczniki. Niektóre uzdrowiska mają nawet prysznice. Powinna być utrzymana w jasnych, spokojnych i ciepłych kolorach. Najlepiej zastosować zmywalne tapety lub płytki na ścianach oraz płytki LVT na podłogach. Oświetlenie odgrywa ważną rolę. Jasne światła zapobiegają zmęczeniu masażystów podczas pracy. Jednak zbyt jasne światła powodują dyskomfort i irytują pacjenta.

Wymagania higieniczne dotyczące wyposażenia i akcesoriów do gabinetów masażu w Warszawie

W gabinecie masażu w Warszawie znajdują się następujące meble:

 • Stolik kawowy dla gości
 • Stół do masażu.
 • Szafa dla masażystki i klienta.
 • Szafka na akcesoria do masażu.
 • Krzesło z obrotowym siedziskiem dla masażystki.
 • Ekran dla klientów.
 • Lustro.

Stoły specjalne muszą odpowiadać standardowym wymiarom: 0,8 m – wysokość, 0,65 m – szerokość, 1,95-2 m – długość. Upewnij się, że masz podpórki, maty lub rolki pod plecami, głową i kolanami. Wysokość fotela masującego powinna zapewnić masażyście dobrą podstawę do podparcia ramion podczas siedzenia obok pacjenta. W przeciwnym razie masażystka szybko się zmęczy i nie będzie mogła prawidłowo ćwiczyć niezbędnych partii ciała.

Do masażu dłoni prosimy o skorzystanie ze specjalnego stołu. Jego długość powinna wynosić 55 cm, szerokość – 30-35 cm, wysokość – 65-70 cm. Niektóre modele posiadają regulację wysokości, co pozwala masażystom dostosować miejsce pracy do siebie i swoich pacjentów. Stoły i krzesła tapicerowane o umiarkowanej twardości. Nie może być tak twardy jak podłoga, ani tak miękki jak łóżko. Jeśli powierzchnia nie zostanie odpowiednio dobrana, mięśnie pacjenta staną się napięte, a zabieg nie przyniesie pożądanego efektu. Salony masażu w Warszawie nie mogą funkcjonować bez specjalistycznych środków. W profesjonalnych salonach SPA używaj jednorazowych prześcieradeł i ręczników. Gwarantują sterylność i komfort klienta. Ważnym wymogiem dla gabinetów masażu jest dostępność apteczki. Dzieje się tak dlatego, że każdy reaguje inaczej na masaż i czasami trzeba będzie udzielić pierwszej pomocy.

Sprzątanie gabinetu masażu w Warszawie

W celu ochrony personelu i pacjentów przed infekcjami salon masażu w Warszawie został standardowo odkażony. O ile masaż nie wiąże się z kontaktem z krwią ani innymi płynami ustrojowymi, o tyle po zabiegu wszystkie przedmioty pokryte środkiem antyseptycznym. Aby zaoszczędzić czas, możesz mieszać środki czyszczące i konserwujące, których nie trzeba zmywać wodą. Dezynfekcja nie może być zaniedbana w żadnych okolicznościach. Ogólne sprzątanie odbywa się etapami.

Aby uzyskać szybkość i najlepszą wydajność, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 • Oczyść ściany z obrazów i innych ruchomych przedmiotów.
 • Wszystkie powierzchnie, zwłaszcza meble, przetrzeć środkiem dezynfekującym.
 • Potraktuj łazienkę środkiem grzybobójczym. Wlej środek do toalety na czas podany na opakowaniu. Następnie spłucz środkiem dezynfekującym.
 • Osuszyć wszystkie powierzchnie.
 • Przewietrz pomieszczenie przez pół godziny.
 • Gabinety SPA są całkowicie bezpieczne dla masażystów i klientów tylko przy odpowiednim czyszczeniu systemu.

Wymagania warszawskiego salonu masażu

Przed każdym zabiegiem ręce muszą być przygotowane:

 • Usuń całą biżuterię.
 • Dokładnie umyć ręce ciepłą wodą z mydłem i wysuszyć.
 • Pocieraj dłonie, aby uzyskać ciepło: przyjemna temperatura zapewni klientom przyjemne doznania.

Skóra dłoni powinna być gładka. Zadrapania, skaleczenia lub choroby są zabronione. W przeciwnym razie istnieje ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego. W trakcie zabiegu ani kręgarz, ani pacjent nie powinni mówić. Może to prowadzić do niewydolności oddechowej masażysty, zmniejszając w ten sposób jego wydajność. Klient musi się całkowicie zrelaksować, czego nie można osiągnąć przez rozmowę. Aby masaż przyniósł maksymalne korzyści i satysfakcję, ważne jest spełnienie wszystkich wymagań higienicznych i higienicznych. Zapewnij miejsce pracy wszelki niezbędny sprzęt i materiały. Dla wygody i bezpieczeństwa klienta prosimy zamawiać wyłącznie materiały eksploatacyjne sterylne.