Na co należy zwracać uwagę przy wybieraniu detektywa?
Praca,  Usługi

Na co należy zwracać uwagę przy wybieraniu detektywa?

Na co należy zwracać uwagę przy wybieraniu detektywa? Detektyw to zawód, który w naszym kraju z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Z usług detektywów korzystają obecnie nie tylko zdradzone żony i mężowie, ale także sporo osób poszukujących swoich zaginionych bliskich. Wielu ludzi słysząc hasło “detektyw” ma przed oczami najsłynniejszego z detektywów, czyli Sherlocka Holmesa. Pan Holmes w zdecydowanej większości przypadków rozwiązywał zagadki dotyczące morderstw.

Współcześni detektywi jak  szukają nie tylko dowodów zdrady, ale również mienia czy osób zaginionych. Warto również wiedzieć o tym, że detektywi sprawdzają przyszłych pracowników, ściągają należności oraz ustalają prawdziwe majątki rozmaitych przedsiębiorców. W dzisiejszym artykule przedstawiamy prawdziwe kompendium wiedzy na temat profesji detektywa. 

Detektyw – najważniejsze informacje 

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób wybrać dobrego detektywa? Czym kierować się w pierwszej kolejności? Detektyw musi rozwiązać pomyślnie zgłoszoną przez nas sprawę, a jednocześnie działać zgodnie ze wszystkimi przepisami obowiązującego prawa. Każdy, kto decyduje się na skorzystanie z usług detektywa, chce przede wszystkim, aby zrobił on to, czego żądamy w sposób bezpieczny i legalny. W sytuacji, gdy zlecamy obserwację konkretnej osoby, zależy nam na tym, aby odbyło się to w pełni dyskretnie, a ta osoba nigdy się o tym nie dowiedziała.

Stuprocentowe bezpieczeństwo usług detektywistycznych są w stanie zagwarantować nam tylko ci adwokaci, którzy posiadają niezbędne certyfikaty oraz wieloletnie doświadczenie. Jeżeli zależy nam na tym, aby zgłoszona przez nas sprawa została wykonana zgodnie ze wszystkimi oczekiwaniami, trzeba pamiętać o tym, aby wybierać wyłącznie renomowane agencje detektywistyczne. 

Dyskretna obserwacja to absolutny priorytet 

Detektyw, który da się zdemaskować już po kilku pierwszych minutach obserwacji z całą pewnością nie jest nikomu potrzebny. Dyskretna obserwacja to rzecz podstawowa, którą powinien zapewnić każdy dobry detektyw. Gdy decydujemy się na skorzystanie z usług detektywa, musimy mieć pewność, że osoba którą wybraliśmy, umie zbierać dowody bez narażania nas na jakiekolwiek nieprzyjemności związane ze zdemaskowaniem. 

Jeśli zlecamy wykonanie obserwacji opiekunki do dziecka, detektyw musi zrobić to w taki sposób, aby opiekunka nie zorientowała się, że jest śledzona oraz kontrolowana przez wynajętego przez nas detektywa. Warto wiedzieć, że gwarancję pełnej, dyskretnej obserwacji daje nam tylko skorzystanie z usług dużej agencji detektywistycznej zatrudniającej wyłącznie profesjonalnych, doświadczonych detektywów z wieloletnim stażem pracy

Detektyw musi umieć trzymać język za zębami

Gdy decydujemy się na korzystanie z usług detektywistycznych, musimy mieć również stuprocentową pewność, że wybrany przez nas adwokat zagwarantuje nam pełną poufność. Chcemy przecież utrzymać w tajemnicy wszelkie pozyskane informacje, bo przecież po to zdecydowaliśmy się na śledzenie konkretnej osoby. Zbierane przez detektywów informacje są na tyle wrażliwe, że muszą na zawsze pozostawać tajemnicą. Licencjonowany, profesjonalny i doświadczony detektyw zawsze ubezpiecza prowadzoną przez siebie działalność i wpisuje ją do rejestru działalności regulowanej. Tylko pod tym warunkiem możemy mieć stuprocentową pewność, że będzie on wykonywał swoje usługi w sposób zgodny z prawem oraz dobrymi obyczajami. 

Dobry, sprawdzony detektyw

Profesjonalny detektyw, który zna się na swoim fachu, już podczas pierwszego spotkania udowodni nam, że korzystanie z jego usług to bardzo dobra decyzja. Co powinien zrobić na pierwszym spotkaniu detektyw, z którego usług korzystamy? Przede wszystkim musi nam okazać są licencją, która będzie potwierdzała, że posiada on niezbędną wiedzę odnośnie prowadzenia tego typu działalności. Przy zleceniu trzeba oczywiście podpisać stosowną umowę, a następnie uzyskać od detektywa fakturę.

Jeśli współpracujemy z rzetelnym, profesjonalnym detektywem, na koniec usługi otrzymamy także specjalne sprawozdanie, w którym zostaną zrelacjonowane wszelkie czynności wykonane przez detektywa. Detektyw musi również krok po kroku przedstawić cały zebrany przez siebie materiał dowodowy, na przykład filmy, zdjęcia, pozyskane dokumenty itd. Im jest ich więcej i im są one bardziej wiarygodne, tym oczywiście lepiej. 

Zanim skorzystasz z usług detektywa – najważniejsze czynniki, na które zawsze trzeba zwracać uwagę

Zanim skorzystamy z usług detektywa pracującego na własny rachunek, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy wynajmowany przez nas detektyw posiada ważną licencję i ubezpieczenie oraz czy jest on wpisany do rejestru działalności regulowanej. Detektyw musi również podać nam pełne dane swojej siedziby. Jeśli unika spotkań w swoim biurze, to jest to pierwszy sygnał, iż możemy mieć do czynienia z nieprofesjonalnym detektywem. Detektyw powinien również podpisać z nami umowę na wykonanie wszystkich usług, zaś po jej zakończeniu przedstawić wszystkie uzyskane dowody.