Pracuj przez Internet
Marketing i reklama,  Praca

Pracuj przez Internet

Pracuj przez Internet – w dzisiejszych czasach wielu ludzi stara się pracować jak najwięcej dla siebie. Dotyczy to zarówno tych, którzy planują prowadzić własny biznes, jak i tych, którzy chcą zarabiać kieszonkowe pracując na etacie. Internet daje obojgu wiele swobody. Warto przyjrzeć się najpopularniejszym i sprawdzonym opcjom.

Wypełnij ankietę internetową

projektowanie i tworzenie stron internetowych
projektowanie i tworzenie stron internetowych

Wypełnianie ankiet online to świetna opcja dla osób, które nie chcą wiązać się ze zbyt dużą dodatkową pracą, nie spodziewają się na tym dużych pieniędzy i mają trochę wolnego czasu, który chcą wykorzystać na dorobienie . Aby wypełnić ankietę online, musisz być zarejestrowany na jednym z portali oferujących takie ankiety. Jeśli chcesz mieć dostęp do większej liczby ankiet, warto założyć konto na co najmniej kilku portalach. Istnieją różne dochodzenia, od kilkuminutowego poszukiwania dobrze znanych cen za złotówkę, po długotrwałe sprawdzanie kilku lub kilku złotych.

Tak się składa, że ​​będziemy mieli możliwość dłuższej nauki, która będzie wymagała przetestowania jakiegoś produktu. Wtedy cena takiego badania może sięgać nawet kilkuset złotych. Ważne jest, aby na takich portalach wypełnić jak najwięcej ankiet o sobie, ponieważ wtedy dostajemy więcej ankiet, z których możemy udzielić konkretnych odpowiedzi, które uwiarygodnią nasz profil. Dzięki temu mamy możliwość wykonania większej ilości badań. Na większości portali za ankietę dostajemy określoną ilość punktów, które są równowartością waluty np. PLN. Po uzbieraniu określonej minimalnej kwoty, na przykład 50 punktów (50 zł), możemy wypłacić pieniądze. Na niektórych portalach zamiast pieniędzy możemy zapłacić punktami w postaci nagród rzeczowych.

Napisz tekst reklamy

Pisanie tekstów reklam to sposób na zarobienie większej ilości pieniędzy za mniej więcej taką samą inwestycję czasu niż wypełnianie ankiet online. Jaka jest różnica? Główna różnica polega na tym, że musimy nauczyć się pisać tekst. Oczywiście ta nauka przychodzi wraz z praktyką. Zaczynamy od napisania najprostszego tekstu, który nie wymaga dodatkowej wiedzy. Wszystko czego potrzebujesz to rysik i wola. Z biegiem czasu zaczęliśmy pisać coraz trudniejsze teksty, które również musiały spełniać pewne wytyczne. Jednak wraz ze wzrostem trudności rosną nasze dochody.

Najdoskonalszą formą działania dla tego biznesu jest prowadzenie copywritingu na bazie własnego biznesu. Jednak nie każdy musi zdecydować się na ten krok. Pracując dla portalu lub jako freelancer można zarobić przyzwoite pieniądze. Należy jednak pamiętać, że mówimy tu o relatywnie dobrych pieniądzach w kieszonkowym (portale, freelancing), a nie o comiesięcznych wypłatach.

Projektuj strony internetowej

Pracuj przez Internet
Pracuj przez Internet

Projektowanie stron internetowych to zajęcie dla kogoś, kto zna się na temacie. Za naszą wiedzę i umiejętności zostaniemy jednak odpowiednio wynagrodzeni. Rozpoczęcie projektowania stron internetowych jako freelancer jest świetne, ponieważ nie wymaga zakładania własnej firmy.

Pracując z klientami na podstawie umów zlecenia lub umów o dzieło nie możemy liczyć na takie same dochody jak przy fakturowaniu, ale jest to sposób na zdobycie doświadczenia i zrozumienie panujących lokalnie realiów. Projektowanie strony internetowej jako freelancer zwykle nie trwa wiecznie. Jeśli mamy grono zadowolonych klientów, którzy są chętni do współpracy z nami na dłużej, naturalnym kolejnym krokiem w projektowaniu stron internetowych jest założenie własnej firmy.

Czy należy się czegoś wystrzegać?

W Internecie, podobnie jak w prawdziwym świecie, możemy oczywiście spotkać kłamców i oszustów wszelkich kształtów i rozmiarów. W końcu za każdym pseudonimem stoi człowiek z krwi i kości, a ludzie są różni. Jak uniknąć sytuacji przekłucia butelką? Przede wszystkim powinniśmy unikać reklam i zamówień, które wyglądają zbyt atrakcyjnie. Jeśli ktoś proponuje nam, żebyśmy pracowali godzinę dziennie, a za taką pracę dostaniemy np. 800 zł miesięcznie, to oczywiście powinniśmy kilka razy się temu przyjrzeć, zwłaszcza jeśli są to osoby mało wymagające do wykonania zamówienia.

Przykładów jest wiele, gdy wykonawcy, skuszeni takimi warunkami, pakowali zamówienia nie do zrealizowania, w efekcie zleceniodawca domagał się kar umownych. Druga sprawa to sprawdzenie wypłacalności i wiarygodności portalu lub zleceniodawcy. Zasadniczo nie ma problemów z ankietami i portalami z tekstem reklamowym, ale nadal istnieje pewne ryzyko w zleceniach zewnętrznych.

Ostatnią rzeczą jest zapoznanie się z przepisami dotyczącymi pracy przez internet. Jeśli je znamy, nie dajemy się wykorzystywać, ponieważ w wielu przypadkach pewne wymagania wobec nas są nieuzasadnione.